Депутати пропонують змінити процедуру запровадження карантину в Україні

Верховна Рада України

Коронавірус та карантин

Питання про встановлення карантину перед урядом, як і раніше, порушуватиме МОЗ

Народні депутати пропонують зобов’язати Кабінет Міністрів України погоджувати з Радою національної безпеки та оборони питання про запровадження карантину на території, яка розташована в межах більш ніж 6 областей, повідомляється на сайті Верховної Ради.

Зазначається, що авторами законопроєкту є нардепи від “Слуги народу”, “Батьківщини”, групи “Партія “За майбутнє” та позафракційні.

Документом пропонується передбачити, що встановлення карантину на території, яка розташована в межах більш ніж шести областей (у тому числі міст Києва та Севастополя, Автономної Республіки Крим), запроваджується за погодженням із Радою національної безпеки і оборони України. Карантин встановлюється на строк, що не перевищує двох місяців. У разі несприятливої епідемічної ситуації уряд ухвалює рішення про продовження карантину.

Питання про встановлення карантину перед Кабміном, як і раніше, порушуватиме Міністерство охорони здоров’я за поданням головного державного санітарного лікаря України.

Як зазначається в пояснювальній записці, законопроект розроблений “з метою врегулювання питання запровадження карантину та покращення взаємодії органів державної влади в умовах глобальних викликів, пандемій та епідемій”.

Нагадаємо, у Сумській області коефіцієнт виявлення випадків інфікування становить 21% при максимальній нормі у 20%, тому регіон перейшов до “помаранчевої” зони.

Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на “5 канал” у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.