У ЄС визнали, що РФ є стороною збройного конфлікту на сході України

Жозеп Боррель

Боррель також додав, що діалог необхідний

Верховний представник ЄС з питань зовнішньої політики і політики безпеки Жозеп Боррель у своєму блозі написав, що Росія є стороною збройного конфлікту на сході України. Він також додав, що діалог необхідний. Про це повідомляє Жозеп Боррель.

“Немає сумніву, що Росія є стороною цього конфлікту, а не посередником, як вона часто стверджує. Наша головна мета – змусити Росію піти на деескалацію напруги”, – розповів Боррель.

“Будь-яка подальша агресія проти України матиме величезні наслідки та великі втрати для Росії”, – зазначив він.

Як повідомляв 5.UA, президенти Росії і США Володимир Путін і Джо Байден провели телефонну розмову.

Російська Федерація, зі свого боку, обіцяє “вжити заходів”, якщо США й НАТО не дадуть відповідь на “гарантії безпеки”.

Нагадаємо, нещодавно відбулися відеоперемовини президента США Джо Байдена із російським лідером Володимиром Путіним. Під час спілкування останнього попередили про “потужні економічні та інші заходи” з боку Сполучених Штатів та країн-союзників у разі збройної агресії проти України. Також Байден відмовився гарантувати Путіну невступ України до НАТО.

Президент Володимир Зеленський вперше прокоментував розмову між лідерами США та Росії. Відеоперемовини Джо Байдена та Володимира Путіна він назвав перемогою України. Напередодні газета The Washington Post, а згодом і німецьке видання Bild заявили, що Росія розглядає варіант захоплення України у три етапи. 

Як повідомляв 5.UA, 21 листопада чільник Головного управління розвідки Міноборони Кирило Буданов заявив, що Росія готується напасти на Україну наприкінці січня – на початку лютого 2022 року. За даними української розвідки, державу вже оточили тактичні групи батальйонів російських військ. Таке враження, ніби окупанти намагаються взяти її в кільце, сказав Буданов, і наголосив, що напад Москви може стати наймасштабнішим від 2014 року.