Литва затвердила пакет військової допомоги Україні

Рада держоборони Литви затвердила план військової підтримки України, який зокрема передбачає передачу зброї та збільшення кількості інструкторів для ЗСУ.

Про це повідомляє LRT. Міністр оборони Литви Арвідас Анушаускас заявив, що план підтримки України передбачає низку практичних заходів, зокрема, збільшення кількості інструкторів у тренувальній місії та деяку матеріальну допомогу.
«Ця матеріальна допомога – це летальна, нелетальна зброя та гуманітарна допомога – наприклад, продовження програми лікування та реабілітації для українських військових», – зазначив він.
Також Литва має намір найближчим часом передати Україні системи нічного бачення – литовський уряд готує відповідне рішення.

Тим часом, Міноборони Естонії надасть Україні протитанкові ракети Javelin та 122-міліметрові гаубиці, якщо отримає згоду США, Німеччини і Фінляндії.

А новий уряд Німеччини також відмовився продавати Україні зброю.

Раніше Німеччина заявила, що не буде продавати Україні будь-яку зброю, бо влада країни переконана, що «конфлікт на Донбасі» необхідно вирішувати політичним шляхом. Міністр закордонних справ Німеччини Гайко Маас дав зрозуміти, що його країна не буде поставляти зброю Україні, аби Росія не відмовлялася від участі у «нормандському форматі».

Посол Німеччини в Україні Анка Фельдгузен пояснила, чому німецьке керівництво відмовляється надати українській стороні зброю. Німці обережно ставляться до питання надання зброї Східній Європі через виховання з ідеєю, що «німецької зброї тут ніколи не буде».