Економіка Великої Британії через омікрон втратить $50 млрд за два місяці – прогноз

Економіка Великої Британії може втратити через омікрон приблизно $50 млрд (35 млрд фунтів стерлінгів) всього за два місяці 2022 року. Про це свідчить аналіз Центру економічних та ділових досліджень (CEBR), пише The Sunday Times.

За даними аналітиків, це приблизно п’ята частина сумарних втрат країни від Brexit.

Згідно з прогнозом, через новий штам британці знову зіткнуться з нестачею персоналу внаслідок чергової ізоляції. На карантин може піти до 25% населення – тоді економіка втратить близько $50 млрд.

Заявлена сума відповідає приблизно 8,8% ВВП Великої Британії за два перші місяці року. Якщо песимістичний прогноз підтвердиться, збитки країни становитимуть близько 25% втрат за перші кілька років через вихід із Євросоюзу.

Навіть якщо новим штамом заразиться лише 8% осіб, кількість хворих та ізольованих людей утричі перевищить середній для сезону показник і обернеться втратою 10,2 млрд фунтів стерлінгів ($13,9 млрд).

Тривожні прогнози економістів вже змушують владу думати про скорочення карантину.

Нагадаємо, у Великій Британії за минулу добу зафіксували рекорд за кількістю COVID-19, які заразилися. Цей показник був найвищим з першого дня пандемії. У МОЗ країни заявили про 189 213 нових випадків зараження.