У Pfizer розповіли, коли надійде вакцина від штаму «Омікрон»

Гендиректор компанії Pfizer Альберт Бурла прогнозує появу на ринку ефективної від штаму «Омікрон» вакцини навесні 2022 року.

Про це повідомляє телеканал CNBC. «Ця вакцина буде готова в березні», – сказав гендиректор Pfize, додавши, що компанія вже почала виробництво перших доз. Бурла зазначив, що ця вакцина буде ефективна не лише від «Омікрону», але й від інших штамів коронавірусу. Він не знає, яким саме чином буде уряди будуть використовувати дану вакцину, але Pfizer готова поставити препарат у разі потреби.

Наразі дослідження свідчать про те, що вакцина Pfizer лише приблизно на 10% ефективна у запобіганні симптоматичному захворюванні при зараженні «Омікроном» через 20 тижнів після другого щеплення. Однак вона все ще забезпечує хороший захист від тяжкого перебігу хвороби. Водночас бустерна доза ефективна до 75% від симптоматичної інфекції.

Раніше компанії BioNTech та Pfizer повідомили, що вже почали розробку нової вакцини від COVID-19, спрямованої на боротьбу зі штамом коронавірусу «Омікрон». Ліки можуть бути виготовлені менше, ніж за 100 днів.

У Moderna заявили, що розраховують розпочати випуск оновленої COVID-вакцини для протидії штаму коронавірусу «омікрон» на початку наступного року.

Головний інфекціоніст США Ентоні Фаучі заявив, що ревакцинація є єдиним надійним захистом від штаму «Омікрон». Він також зазначив, що для вивчення заразності нового варіанта знадобиться щонайменше кілька тижнів.