Казахстан зупинив роботу всіх фінансових організацій

Усі фінансові організації Казахстану призупинили свою діяльність. Рішення прийнято у зв’язку з контртерористичною операцією та збоями у роботі інтернету.

Як повідомляє ТАСС, цей захід також спрямований на те, щоб захистити здоров’я та життя працівників та клієнтів фінансових організацій. У Нацбанку також додали, що роботу організацій призупинено поки що на один день, до кінця 6 січня.

«Агентство Республіки Казахстан з регулювання та розвитку фінансового ринку та Національний банк Казахстану наполегливо просять громадян та ЗМІ довіряти лише офіційним джерелам інформації», – йдеться у заяві Нацбанку.

Нагадаємо, масові протести у Казахстані спалахнули після Нового року через подорожчання скрапленого газу на 100%. Спочатку учасники мітингів вимагали знизити ціни на паливо, а згодом почали вимагати виходу з політики екс-президента Нурсултана Назарбаєва, викорінення корупції та кумівства, будівництва нових фабрик і заводів, а також скорочення безробіття.

Вранці 5 січня у місті Алмати почалися жорсткі сутички з поліцейськими. Мітингувальники захопили мерію, а у другій половині дня – місцевий аеропорт. Люди відбирають зброю у правоохоронців і починають будувати барикади, також був захоплений місцевий телеканал. Однак ввечері в Алмати почалася антитерористична операція. Аеропорт звільнили від протестуючих.

Вдень президент Касим-Жомарт Токаєв запровадив режим надзвичайного стану у столиці Нур-Султан. А ввечері влада запровадила надзвичайний стан по всій країні.

Президент Казахстану Токаєв призначив нового голову Комітету з національної безпеки. Він назвав протести актом агресії та звернувся за допомогою до глав країн ОДКБ.

Зокрема, Токаєв провів екстрену телефонну розмову з білоруським диктатором Аляксандром Лукашенком. А  Лукашенко обговорив ситуацію в Казахстані з президентом РФ Владіміром Путіним.

Російські військові частини у прикордонних із Казахстаном районах приведені у повну бойову готовність. Офіцери отримали розпорядження готувати початок марш-кидку на суміжну територію у найближчі 72 години.