“Північний потік-2” навряд чи запрацює в разі посилення агресії проти України – Блінкен

Ентоні Блінкен

Росія стягує війська до кордону з Україною

США і Європа завдадуть потужного удару у разі посилення агресії РФ

Безпека України, зокрема й енергетична стала однією з головних тем переговорів держсекретаря США і новообраної глави МЗС Німеччини. Анналена Бербок перебуває з візитом у Вашингтоні. І майже вся пресконференція після двосторонніх переговорів була присвячена українському питанню і спільній реакції на повторну російську агресію. Про це повідомляє AFP, передає “5 канал”.

США підтвердили відданість суверенітету та територіальній цілісності України. Ентоні Блінкен наголосив, що Росія має лише два шляхи: один шлях деескалації, дипломатії і діалогу. А другий – це посилення агресії проти України. Але у відповідь на це США і Європа завдадуть потужного удару. Це будуть небачені досі санкції по економічному та фінансовому сектору Росії. І, як окремо зазначив держсекретар, “Північний потік-2” навряд чи запрацює. Блінкен заявив, що він не оприлюднюватиме точного переліку санкцій. Але запевнив: Європа і США мають чіткі домовленості з цього питання.

“Дії Росії щодо України – це питання не лише України. Це питання базових принципів міжнародних відносин, які ми поділяємо. Одна країна не може силою перекроювати кордони іншої держави. Або ж диктувати, який вибір інша держава повинна робити у своїй зовнішній політиці чи з ким зближуватись. Дотримання цих принципів необхідне для миру і стабільності. І ми не можемо дозволити і не дозволимо їх порушити”, – зазначив держсекретар США Ентоні Блінкен.

Глава МЗС Німеччини Анналена Бербок наголосила: “Ми спільно погодилися, що дії Росії матимуть чіткі наслідки. І черговий акт порушення суверенітету України Росією матиме жорсткі наслідки. Російська влада добре про це знає. Єдиний вихід із даної кризи – це діалог”.

Читайте також: У російському МЗС допускають, що “Північний потік-2” так і не буде сертифікований