Протести в Казахстані: президент змінив голову Комітету нацбезпеки, розпочато антитерористичну операцію

Президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв підписав указ про призначення нового голови Комітету національної безпеки. Посаду обійняв Єрмек Сагімбаєв.

Про це повідомляє прес-служба глави держави.

«Призначити Сагімбаєва Єрмека Алдабергеновича головою Комітету національної безпеки Республіки Казахстан, звільнивши від посади начальника Служби державної охорони Республіки Казахстан», — йдеться у тексті указу.

Карим Масімов, який очолював КНБ з 2016 року, звільнений від посади.

55-річний Сагімбаєв обіймав посаду начальника Служби державної охорони Казахстану з серпня 2021 року.

Також глава держави змінив заступника голови КНБ – директора Служби спеціального призначення «А». Новим заступником указом президента призначено Берика Кунанбаєва. Ануар Садикулов, який раніше обіймав цю посаду, звільнений від обов’язків.

Токаєв також підписав указ про звільнення Макена Ісабекова від посади заступника начальника служби держохорони — начальника служби охорони президента. 42-річний Ісабеков обіймав цю посаду з липня 2021 року.

Токаєв очолив Раду безпеки республіки, якою раніше керував колишній глава держави Нурсултан Назарбаєв.

«Як глава держави і сьогодні голова Ради безпеки маю намір діяти максимально жорстко», — сказав президент Казахстану.

Раніше повідомлялося, що в місті Алмати люди відбирають у силовиків зброю і починають будувати барикади, також захоплений місцевий телеканал.

На тлі масових протестів та зіткнень, у Казахстані повністю відключили дротовий інтернет.

У Казахстані заявили про захоплення аеропорту Алмати. Співробітників евакуювали.

Російські військові частини в прикордонних з Казахстаном районах приведені в бойову готовність. Офіцери отримали розпорядження готувати початок марш-кидку на суміжну територію у найближчі 72 години.

На всій території Казахстану запроваджено надзвичайний стан. Раніше про обмеження повідомляли в окремих областях країни.

Наразі в Алмати розпочалася антитерористична операція, заявив віце-мер міста. Аеропорт уже звільнили від протестувальників.