Бустерна доза для всіх: коли українцям дозволять робити третє щеплення проти COVID – сюжет (Відео)

Вакцинація

Коронавірус та карантин

Для бустерної дози МОЗ рекомендує препарат Moderna або Pfizer

Бустерна доза вакцини проти коронавірусу для всіх українців. Міністерство охорони здоров’я вже цього тижня планує дозволити додаткову вакцинацію всім охочим. Про це йшлося на оперативному засіданні в МОЗ у середу ввечері. Як повідомив “5 каналу” голова Національної технічної групи експертів з імунопрофілактики Федір Лапій, рішення про вільний доступ до бустерної дози ухвалили майже одноголосно. У вівторок втретє вакцинуватися дозволили людям, старшим за 60 років. Чи є черги в амбулаторіях, дізнавалася журналістка “5 каналу”.

Костянтин Федорчук заповнює згоду на вакцинацію проти коронавірусу. Для 71-річного киянина це буде вже третє щеплення. Чи робити його, довго не вагався. Каже, й сам обізнаний, й діти, що мешкають у США, порадили.

“Я зробив китайської дві, CoronaVac. І третю вирішив Pfizer зробити. Я вважаю, якщо людина щеплена, то може або не хворіти. Або хворіти легкій формі”, – сказав киянин Костянтин Федорчук.

Зранку у амбулаторії бустерну дозу отримали ще кілька киян.

“У нас сьогодні була сімейна пара, які прийшли самі о 9 ранку. І дуже так наполегливо просили, щоб їх щепили. Саме бустер”, – розповідає медсестра Оксана Ситайло.

У вівторок у Міністерстві охорони здоров’я повідомили: отримати третю бустерну дозу вже можуть українці віком 60+. Незалежно від того, яким препаратом щепилися. Умова – від другого щеплення має минути не менше шести місяців.

“Ефективність вакцинації вона дійсно дещо знижується на фоні штаму “Омікрон”. Відсоток зниження зараз варіює біля 30%. Тобто це зниження ефективності вакцин на фоні повного курсу щеплення. Бустерна доза вона може бути застосована для того, щоб підняти цей відсоток, скоротити його до 5-10%”, – наголосив головний санітарний лікар України Ігор Кузін.

Якою вакциною робитимуть бустерну дозу в Україні? МОЗ надає перевагу Moderna або Pfizer. Зверніть увагу, якщо попередні два рази вам кололи CoronaVac, бустером має бути Pfizer. В Україні офіційно дозволили робити бустерну дозу вакцини проти коронавірусу. Зробити щеплення можуть усі люди віком 60+. Утім чимало українців продовжують вірити в антивакцинальні фейки. Попри те що з плакатів лікарі говорять – щеплення рятує вас від реанімації.

“Повинна бути реклама не якихось лікарських засобів, які лікують нібито коронавірус, а саме профілактичних засобів, тобто вакцинації. Це єдина профілактика. Першу чергу, самі медичні працівники повинні бути прикладом”, – зауважила сімейна лікарка Мар’яна Одинець.

У грудні бустерну дозу в Україні вже почали вводити медикам та працівникам будинків інтернатного типу. Тепер така можливість з’явилася у більшої кількості людей. Доступ до неї невдовзі з’явиться у всіх українців віком від 18-ти років, анонсують у МОЗ. Єдина умова для ревакцинації – 6 місяців від другої дози препарату.

“Члени НТГЕІ за винятком одного голоса, який утримався, проголосували за те, щоб ревакцинація стала доступною для українців від 18-ти років. Рішення схвалене НТГЕІ і потребує ще наказу для ведення цього рішення в дію”, – підсумував голова Національної технічної групи експертів з імунопрофілактики МОЗ Федір Лапій.

Нові штами коронавірус знижують ефективність вакцини, заявляють у МОЗ. Більшу ймовірність зіштовхнутися, зокрема, зі штамом “Омікрон”, мають люди, які щепилися майже рік тому. Українцям, які отримали бустер, наприкінці січня почнуть видавати нові ковід-сертифікати, анонсували у Мінцифри. Термін дії документа буде меншим, аніж у звичайного “зеленого” – 270 днів.

Ганна Рибалка, Дар’я Воронкова “5 канал”

Читайте також: У МОЗ розповіли про новий COVID-сертифікат для щеплених бустерною дозою