В ЄС відреагували на ситуацію в Казахстані

Євросоюз закликав усі сторони у Казахстані уникати ескалації та насильства. Там додали, що уважно стежать за ситуацією в країні.

Про це йдеться у заяві представника зовнішньополітичної служби спілки.

«Ми закликаємо всіх, кого це стосується, діяти відповідально і стримано, і утримуватися від дій, які можуть призвести до подальшої ескалації насильства. Визнаючи право на мирні демонстрації, ЄС очікує, що вони залишаться ненасильницькими і уникатимуть будь-якого підбурювання до насильства», – йдеться в заяві.

ЄС закликає владу поважати фундаментальне право на мирний протест і пропорційність у застосуванні сили під час захисту своїх законних інтересів безпеки і дотримуватися своїх міжнародних зобов’язань.

«Розраховуємо на те, що Казахстан виконуватиме свої зобов’язання, включаючи свободу преси та доступ до інформації в інтернеті та офлайн», — зазначили в ЄС.

Євросоюз також відзначає лише мирне врегулювання ситуації за допомогою інклюзивного діалогу з усіма зацікавленими сторонами та повагою до основних прав громадян.

Раніше повідомлялося, що в місті Алмати люди відбирають у силовиків зброю і починають будувати барикади, також захоплений місцевий телеканал.

На тлі масових протестів та зіткнень, у Казахстані повністю відключили дротовий інтернет.

У Казахстані заявили про захоплення аеропорту Алмати. Співробітників евакуювали.

Російські військові частини в прикордонних з Казахстаном районах приведені в бойову готовність. Офіцери отримали розпорядження готувати початок марш-кидку на суміжну територію у найближчі 72 години.

На всій території Казахстану запроваджено надзвичайний стан. Раніше про обмеження повідомляли в окремих областях країни.