Підніжка Китаю: Тайвань готовий інвестувати мільйони доларів у Литву

Тайвань пообіцяв створити фонд у $200 мільйонів для інвестицій у Литву та відкрити свої ринки для балтійської країни у відповідь на економічний тиск з боку Китаю.

Про це повідомляє Bloomberg.

Глава тайванського представництва у Вільнюсі Ерік Гуанг заявив, що азіатська країна буде використовувати фонд для інвестицій у галузі напівпровідників, лазерів, біотехнологій і наукових досліджень у Литві.

За його словами, він також спрямує групу для оцінки прагнення Литви до розвитку напівпровідникової промисловості.

Нагадаємо, попри опір офіційного Пекіна, у листопаді минулого року у Вільнюсі запрацював представницький офіс Тайваню, який де-факто виконує функції посольства.

Відносини Китаю зі США та західними союзниками загострилися через геополітичний вплив на Тайвань, який Пекін вважає частиною китайської території.

2 жовтня 2021 Тайвань повідомив про найбільше в історії вторгнення китайських військово-повітряних сил в зону його протиповітряної оборони, коли двома хвилями пролетіли 38 літаків.

Після цього США і Канада вивела свої військові кораблі в Тайванську протоку. Китай засудив такі події.

Міністр оборони Тайваню Чіу Куо Чен заявив, що небезпека збройного конфлікту в Тайванській протоці зараз є найвищою за останні 40 років. Війна може розпочатися будь-якої миті через будь-який випадковий інцидент.

Міністр закордонних справ Китаю Ван І попередив, що втручання Вашингтона у ситуацію з Тайванем може призвести до небезпечної воєнної ситуації.

США та Японія розробили план військової операції на випадок ескалації у Тайвані. Американські військові розгорнуть свою високомобільну артилерійську ракетну систему на тимчасовій базі, а японські збройні сили нададуть матеріально-технічну підтримку в таких сферах, як постачання боєприпасів і палива.

У грудні виступ міністра цифрових технологій Тайваню Одрі Тан на панельній дискусії під час саміту за демократію, на запит Білого дому було переведено у режим без відео.