Глава європейської дипломатії пригрозив РФ масштабними наслідками агресії проти України

Голова європейської дипломатії Жозеп Боррель після свого візиту на Донбас зробив заяву про нарощування російських військ біля кордонів України. Він попередив Кремль, що будь-яка агресія матиме масштабні наслідки та величезну ціну.

Про це Жозеп Боррель розповів під час брифінгу.

«Зараз конфлікт знаходиться на межі. Нині наростає напруга навіть у відношенні європейської безпеки. Росія незвичайним способом нарощує війська та зброю вздовж українського кордону», — сказав він.

Глава дипломатії ЄС відзначив, що під час першої зустрічі президентів США та Росії в Женеві складалося враження, що вони вибудовують лінії комунікації, але зараз світ спостерігає нарощування російських військ, а також висування «гарантій безпеки».

«Питання безпеки Європи та України – це те питання, яке стосується українців та європейців.Тому ми тут сьогодні, щоб наголосити на повній підтримці ЄС незалежності і територіальної цілісності України… Ми тут для того, щоб працювати разом над деескалацією ситуації», — пояснив Боррель.

Дипломат зазначив, що сьогодні головною метою є зниження напруги навколо України.

«Наша головна мета – зниження напруги. Це має відбуватися як у процесі переговорів, так і шляхом твердих заяв щодо підтримки України… Будь-яка військова агресія проти України матиме масштабні наслідки і величезну ціну», — додав він.

Раніше глава європейської дипломатії Жозеп Боррель під час свого інтерв’ю заявив про те, що ЄС готовий прийняти бік України у разі вторгнення Російської Федерації. Навіть якщо ситуація розгортатиметься за гіршим сценарієм.

Верховний представник ЄС із зовнішньої політики та безпеки Жозеп Боррель виступив із ідеєю створення військової навчальної місії Євросоюзу в Україні.

Сьогодні високий представник Європейського Союзу Жозеп Боррель прибув із візитом до України. Це його перший закордонний візит у новому році.