Металургійний завод у Казахстані зупинився на тлі масових протестів

Металургійний завод у Казахстані зупинився на тлі масових протестівМеталургійний завод у Казахстані зупинився на тлі масових протестів
Акімат Алмати

фото Nexta


Металургійний завод у місті Балхаш Карагандинської області Казахстану перестав працювати на тлі протестів, які тривають в країні з 2 січня через підвищення цін на газ. Як повідомляє місцевий портал Orda.kz, працівники заводу приєдналися до протестів.


5 січня на тлі протестів у Казахстані припинили мовлення кілька телеканалів, а також відключили інтернет та телефонний зв’язок. Також у країні виникли проблеми у роботі месенджерів та соцмереж, а за межами Казахстану недоступні багато казахстанських сайтів, у тому числі і ЗМІ.


 В Алмати озброєні демонстранти увірвалися до будівлі адміністрації та влаштували там пожежу. Крім того, демонстранти захопили корпункт телеканалу «Мир24», який належить фонду Назарбаєва, та повністю знищили все обладнання. Співробітники телеканалу евакуювалися з редакції і зараз перебувають у безпеці.


ОНОВЛЕНО: за останніми даними, протестувальники захопили аеропорт в Алмати, співробітники евакуюються. Служба безпеки аеропорту підтвердила, що аеропорт захоплено і рейсів сьогодні не буде.


Протести в Казахстані почалися 2 січня у Жанаозені (місто на заході Казахстану) і зараз продовжуються в більшості міст країни. Демонстранти незадоволені підвищенням цін на газ з 60 до 120 тенге – більш як удвічі. Протести переросли в антиурядові.


В результаті відбулися зіткнення протестувальників із силовиками. Після вимог демонстрантів ціну повернули на колишній рівень.


Однак на тлі протестів уряд Казахстану пішов у відставку, а президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв ввів у Нур-Султані, також у Мангістауській та Алматинській областях режим надзвичайного стану до 19 січня та комендантську годину.


Крім того, у своєму другому зверненні до нації він оголосив, що обійняв посаду голови Ради безпеки країни замість колишнього президента країни Нурсултана Назарбаєва, а також перебуватиме в республіці за будь-яких обставин.