Шлюб в Україні. Кому заборонено одружуватися: пояснення Мін’юсту

Шлюбний вік для чоловіків та жінок в Україні встановлюється у 18 років. Особи, які бажають одружитися, мають досягти шлюбного віку на день реєстрації шлюбу.

Втім, за заявою особи, яка досягла 16 років, за рішенням суду їй може бути надано право на шлюб, якщо буде встановлено, що це відповідає її інтересам.

“Шлюб в Україні ґрунтується на вільній згоді жінки та чоловіка. Примушування жінки та чоловіка до шлюбу не допускається”, – наголошують у повідомленні.

Зазначено, що не менш важливою умовою при одруженні є встановлення родинного споріднення.

Кому заборонено одружуватися

Згідно зі статтею 26 Сімейного кодексу, не можуть перебувати у шлюбі між собою:

  • особи, які є родичами прямої лінії споріднення;
  • рідні (повнорідні, неповнорідні) брат і сестра. Повнорідними є брати і сестри, які мають спільних батьків. Неповнорідними є брати і сестри, які мають спільну матір або спільного батька;
  • двоюрідні брат та сестра, рідні тітка, дядько та племінник, племінниця;
  • усиновлювач та усиновлена ним дитина (шлюб між ними може бути зареєстровано лише у разі скасування усиновлення);

Втім, за рішенням суду може бути надане право на шлюб між рідною дитиною усиновлювача та усиновленою ним дитиною, а також між дітьми, які були усиновлені ним.

Нагадаємо, тисячі сатмарських хасидів таємно зібралися у закритому приміщенні синагоги в Нью-Йорку для святкування весілля в сім’ї рабина, що стало одним із наймасштабніших порушень карантинних вимог за часів пандемії.