Голова МЗС візьме участь у засіданні комісії Україна – НАТО

Дмитро Кулеба

Росія стягує війська до кордону з Україною

Зустріч відбудеться 10 січня

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба візьме участь у засіданні комісії Україна – НАТО. Про це Кулеба написав у своєму Twitter, передає “5 канал”.

Зазначається, що зустріч відбудеться 10 січня – за два дні до проведення Ради Росія – НАТО. Так, чільник українського МЗС назвав цей захід частиною дипломатичних зусиль зі стримування російської агресії. Та вкотре наголосив, що жодні рішення про Україну не можуть ухвалюватися без України.

Як повідомляв 5.UA, президенти Росії і США Володимир Путін і Джо Байден провели телефонну розмову.

Російська Федерація, зі свого боку, обіцяє “вжити заходів”, якщо США й НАТО не дадуть відповідь на “гарантії безпеки”.

Нагадаємо, нещодавно відбулися відеоперемовини президента США Джо Байдена із російським лідером Володимиром Путіним. Під час спілкування останнього попередили про “потужні економічні та інші заходи” з боку Сполучених Штатів та країн-союзників у разі збройної агресії проти України. Також Байден відмовився гарантувати Путіну невступ України до НАТО.

Президент Володимир Зеленський вперше прокоментував розмову між лідерами США та Росії. Відеоперемовини Джо Байдена та Володимира Путіна він назвав перемогою України. Напередодні газета The Washington Post, а згодом і німецьке видання Bild заявили, що Росія розглядає варіант захоплення України у три етапи. 

Як повідомляв 5.UA, 21 листопада чільник Головного управління розвідки Міноборони Кирило Буданов заявив, що Росія готується напасти на Україну наприкінці січня – на початку лютого 2022 року. За даними української розвідки, державу вже оточили тактичні групи батальйонів російських військ. Таке враження, ніби окупанти намагаються взяти її в кільце, сказав Буданов, і наголосив, що напад Москви може стати наймасштабнішим від 2014 року.