В Індонезії вимагають довічного ув’язнення для організатора терактів на Балі

В Індонезії розпочався суд над терористом Аріфом Сунарсо, більш відомим як Зулкарнайн, колишнім лідером бойового крила екстремістської організації «Джамаат Ісламія», яка стояла за організацією вибухів на Балі у 2002 році.

Про це повідомляє Associated Press.

Зазначається, що на засіданні в Джакарті, що відбулося в середу, сторона звинувачення заявила, що вимагає довічного ув’язнення для 58-річного Зулкарнайна, який ховався від поліції більше 18 років. Його звинувачують, зокрема, в організації вибухів на курортному острові Балі у 2002 році, коли загинули 202 особи, переважно іноземні туристи, а також у серії атак на Філіппінах. Крім того, Зулкарнайн брав участь в організації у 2000 році терактів на Різдво в Індонезії, коли загинуло понад 20 людей.

Зулкарнайна було заарештовано минулого року на острові Суматра. Він визнав, що очолював бойове крило «Джамаат Ісламіях», але заперечує свою участь у підготовці терактів на Балі. Зазначається, що раніше індонезійський суд засудив ще двох бойовиків, яких обвинувачують у цих терактах, до 20 років та довічного ув’язнення.

Повідомляється, що Зулкарнайн, біолог за спеціальністю, у 1980-х потрапив до Афганістану і пройшов там підготовку в таборі ісламських екстремістів. Згодом він став інструктором для бойовиків. У 2005 році був включений до списку санкцій Радбезу ООН за зв’язки з Аль-Каїдою і Талібаном. Його вважали одним із координаторів Аль-Каїди в Південно-Східній Азії та одним із кількох індонезійців, які мали прямі контакти з Бін Ладеном. Зулкарнайн очолив бойове крило «Джамаата», до якого входили близько 300 індонезійців, які пройшли навчання в Афганістані та Філіппінах. Уряд США пропонував винагороду за нього у розмірі $5 мільйонів у рамках боротьби з тероризмом.

Наступне слухання у справі відбудеться 12 січня. Очікується, що цього разу виступить сам Зулкарнайн та його захист.

Нагадаємо, білоруський диктатор Олександр Лукашенко заявив про «нові спроби дестабілізації» ітуації в країні – затримано групу людей, які нібито планували теракти проти представників влади.