Українська армія не готова зупинити російське вторгнення – Bloomberg

ЗСУ

Росія стягує війська до кордону з Україною

Українське військо набагато сильніше, ніж у 2014 році, проте цього недостатньо

Українська армія наразі не готова зупинити російське вторгнення, мовиться у статті видання Bloomberg.

За словами авторів, українська армія набагато сильніша й набагато краще підготовлена, ніж у 2014 році, але нестача зброї із Заходу та коштів із державного бюджету призвели до того, що військові не мають усіх необхідних видів озброєння.

“У разі повномасшабної війни лише масові поставки важкого озброєння від західних партнерів Києва можуть забезпечити його оборону. Поки що запити щодо систем протиповітряної та протиракетної оборони залишилися без відповіді, незважаючи на постійні запевнення, що НАТО підтримує Україну”, – зазначається у статті.

Також автори наголосили на масштабній корупції, яка не дозволяє виділяти достатньо коштів із держбюджету на Збройні сили.

“Бюджет Києва на оборонку становив 23 млрд грн (838 млн доларів) у 2021 році, а у 2022-му – зріс до 28 млрд грн … За даними Стокгольмського міжнародного інституту досліджень проблем миру, Росія витрачає на закупівлі близько 40% свого оборонного бюджету, що перевищує 60 млрд доларів, що в абсолютних цифрах удвічі більше, ніж у Франції, Німеччині чи Великій Британії, не кажучи вже про Україну”, – уточнюється в матеріалі.

За словами директора дослідницької програми CNA аналітичного центру Вірджинії Майкла Кофмана, вторгнення коштуватиме Росії дорого. Водночас список дипломатичних вимог Путіна настільки великий, що на переговори можуть знадобитися місяці, якщо не роки.

“Наразі зрозуміло: росіяни не думають, що зазнають нищівних втрат”, – зазначив він.

Нагадаємо, у листопаді, перебуваючи з візитом у Вашингтоні, міністр оборони Олексій Резніков подав американській стороні список потреб Збройних сил. Він підкреслив, що йшлося не про наступальну зброю, а про захисну. 

“Теж нас цікавить кіберпростір, кіберзахист. Нас цікавить, відповідно, море. І радіоелектронна боротьба. Це дуже потрібно і для захисту наших об’єктів критичної інфраструктури, тих самих АЕС, наших аеродромів, наших міст тощо”, – зазначив Резніков.

Також міністр звинуватив Німеччину у блокуванні поставок зброї Україні через НАТО, попри попередження США про можливе вторгнення Росії. Резніков заявив, що Берлін протягом останнього місяця наклав вето на закупівлю Україною антидронових рушниць і протиснайперських систем через агентство НАТО із забезпечення і закупівель. Пізніше Німеччина пом’якшила рішення щодо першого пункту, вважаючи зброю нелетальною.

США стверджують, що з 2014 року надали Україні військової допомоги на суму 2,5 млрд доларів, але вона була розроблена для стримування бойовиків на сході України, а не для повного російського вторгнення.

Як повідомлялося раніше, розвідка США викрила плани Росії щодо можливого вторгнення в Україну, яке, припускають, може трапитися на початку 2022 року. Мовиться про ймовірну атаку з окупованого Криму або через кордон із Росії, або через Білорусь.

Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на “5 канал” у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.