У казахському Актау протестувальники захопили вантажівку з військовими – відео

У Казахстані протестувальники захопили вантажівку з військовими

Заворушення у Казахстані

Силовики масово здаються, повідомляють місцеві ЗМІ

У місті Актау на південному заході Казахстану – одному з головних осередків протестів – мітингарі захопили військову вантажівку з армійцями.

Про це повідомляє Telegram-канал російського мовника “Дождь”, опублікувавши відповідне відео.

“Раніше місцеві жителі повідомляли, що в місто прибуває військова техніка – зокрема очевидці помітили БТР”, – мовиться в коментарі до запису.

На відео можна побачити, як натовп виганяє з вантажівки військових та кладе їх на землю обличчями донизу.

Пізніше з’явилося повідомлення, що в місті силовики масово переходять на бік демонстрантів – вони нібито вийшли на площу та заявили, що “не можуть йти проти народу”.

Як повідомляв 5.UA, у Казахстані вже кілька днів не вщухають масові протести, які почалися через зростання цін на скраплений автогаз.

Мітинги набрали обертів і тепер громадяни вимагають відставки президента і всього уряду, а також виступили проти корупції у владі. Президент Казахстану Касим-Жомар Токаєв навіть прийняв відставку уряду – але це не заспокоїло протестувальників.

Напередодні, 4 січня, майже у всіх великих містах країни, включаючи столицю Нур-Султан, сталися сутички між протестувальниками з одного боку та поліцією, спецназом та військовими. В Алмати, за попередніми даними, було затримано вже кілька сотень людей. Поліція застосовує газ та світлошумові гранати проти демонстрантів, мітингувальники підпалюють поліцейські машини.

В Алмати і на заході Казахстану запровадили надзвичайний стан – частково не працюють інтернет та громадський транспорт. У найбільшому місті країни та кількох інших регіонах протестувальники взялися штурмувати адміністрації.