Косово заборонило майнінг біткоїнів через енергетичну кризу

У Косово заборонили майнінг біткоїнів та інших криптовалют після того, як нестача енергії призвела до надзвичайного стану на території невизнаної держави.

Місцевий міністр економіки Артане Різваноллі попередив, що правоохоронні органи країни почнуть виявляти і припиняти операції з видобутку криптовалюти.

Міністр діє за рекомендацією республіканського Технічного комітету з надзвичайних заходів у сфері енергопостачання, створеного в грудні. До складу комітету входять кілька міністрів уряду, в тому числі Різваноллі, а також представники інших урядових установ та Косівської енергетичної корпорації.

Минулого місяця уряд Косова оголосив 60-денний надзвичайний стан, щоб впоратися з нестачею електроенергії, спричиненою суворою зимою. Більшість електроенергії в країні виробляється вугільними електростанціями, одна з них зупинилася через технічні проблеми в грудні, що змусило Косово імпортувати електроенергію. Але у зв’язку з тим, що сусідня Сербія також втрачала потужність через технічні та погодні проблеми, ціни були високими.

Надзвичайне становище дозволило уряду відключити електрику і перерозподілити гроші.

Оскільки косовари все більше покладаються на генератори, щоб впоратися з відключеннями електроенергії, уряд вирішив скоротити споживання енергії, яке вважалося несуттєвим, а саме криптовалюту.

Крипто-майнінг в Косово став популярним завдяки найдешевшій (але не най зеленішій) електроенергії в Європі, хоча станом на липень 2021 року на неї припадало всього 0,01% глобального хешрейту біткойна.

Косово слідує по тому шляху, що й інші країни, що зіткнулися зі скороченням доступності електроенергії і зростанням хешрейту. Казахстан, який взяв на себе більшу частину хешрейту біткойнів із сусіднього Китаю після того, як ця країна обмежила майнінг, відповів на перевантаження у своїй енергосистемі, переслідуючи незареєстрованих майнерів.

Нагадаємо, в Goldman Sachs Group не виключають, що біткоїн може подорожчати до $100 тисяч, оскільки кількість інвесторів, які воліють інвестувати в цю криптовалюту замість золота для захисту від знецінення, зростатиме.