У столиці Казахстану ввели надзвичайний стан до 19 січня

У столиці Казахстану ввели надзвичайний стан до 19 січняУ столиці Казахстану ввели надзвичайний стан до 19 січня

ФОТО TWITTER.COM/LUKEST_K


Що сталося. У столиці Казахстану Нур-Султані ввели режим надзвичайного стану. Він буде діяти з 5 до 19 січня.


Джерело. Про це йдеться у відповідному указі.


Деталі. Надзвичайний стан запроваджується у столиці з 16:00 5 січня. Окрім цього у місті діятиме комендантська година з 23:00 до 7:00.


Згідно з документом, влада поручила ввести на період дії надзвичайного стану такі заходи та тимчасові обмеження у столиці:


  • Посилити охорону громадського порядку, охорону особливо важливих державних та стратегічних об’єктів, а також об’єктів, що забезпечують життєдіяльність населення та функціонування транспорту;

  • Встановити обмеження на свободу пересування, у тому числі транспортних засобів, у місті Нур-Султані;

  • Забезпечити перевірку документів, що засвідчують особу фізичних осіб, особистий огляд, огляд речей, що перебувають при них, транспортних засобів;

  • Обмежити в’їзд у місто Нур-Султан, а також виїзд із нього;

  • Заборонити організацію та проведення мирних зборів, видовищних, спортивних та інших масових заходів;

  • Заборонити страйки та інші способи зупинення або припинення діяльності юридичних осіб;

  • Заборонити продаж зброї, боєприпасів, вибухових речовин, спеціальних засобів, отруйних речовин, встановити особливий режим обігу лікарських, наркотичних засобів, психотропних речовин, прекурсорів, етилового спирту, алкогольної продукції;

  • Забезпечити тимчасове вилучення у фізичних осіб зброї та боєприпасів, отруйних речовин, а в юридичних осіб тимчасове вилучення, поряд зі зброєю, боєприпасами та отруйними речовинами, а також бойової та навчальної військової техніки, вибухових та радіоактивних речовин.


Бекграунд. Сьогодні вночі режим НС був запроваджений в Алмати та Мангістауській області, вдень – в Алматинській. У місті та регіонах також діє комендантська година.


Раніше в містах Алмати, Шимкент і Тараз відбулися спроби нападу на акімати, де вибили шибки, двері та завдали іншої матеріальної шкоди.


Уряд Казахстану пішов у відставку на тлі масових протестів. Влада оголосила надзвичайний стан до 19 січня, щоб зупинити демонстрації.