США закликали Німеччину до більш рішучих дій відносно РФ: подробиці

Американські конгресмени Майк Волц та Сет Моултон закликали Німеччину активніше протидіяти Кремлю та не ставати жертвою енергетичного шантажу.

Про це повідомляє Associated Press.

«Аби санкції були ефективними, вони мають бути як у доларах, так і в євро. (…) Я не думаю, що вони (німці – ред.) поступляться безпекою своєї енергетики, якщо висловлять сильну позицію для України, адже зараз їхня позиція ставить Україну та наших союзників у Східній Європі у дуже хитке становище»

— Майк Волц
конгресмен

Також він уточнив, що трубопровід «Північний Потік-2» дає Путіну контроль над Західною Європою та обмежує участь Німеччини у санкціях та діях проти Росії, до якої її закликають США.

А ось інший конгресмен, демократ Сет Моултон заявив, що США можуть постачати газ до Німеччини, якщо Росія шантажуватиме країну за допомогою «Північного Потоку-2».

«Мені здається, що Німеччина починає прокидатися в цьому плані. Вони починають розуміти, наскільки серйозною є загроза, і який важіль для тиску на них та на всю Західну Європу відтепер має Путін»

— Сет Моултон
конгресмен

Також повідомляється, що президент США Джо Байден намагається вибудувати консенсус серед західних країн щодо політики стосовно Росії. Зокрема він планує долучити Німеччину до угоди, яка передбачає серйозні санкції проти РФ, якщо російські війська залишаться біля українських кордонів.

Раніше ми писали, що Сенат США 14 січня голосуватиме за законопроєкт про санкції проти російського газопроводу «Північний потік-2». Автором документу став сенатор-республіканець Тед Круз.