Укрзалізниця оголосила тендер на закупівлю 30 плацкартних вагонів

АТ “Укрзалізниця” оголосило тендер на закупівлю 30 плацкартних вагонів, на черзі – старт закупівлі ще 70 вагонів для денного сполучення.

Про це повідомляє прес-служба компанії.

“АТ “Укрзалізниця” придбає 30 плацкартних вагонів для найпопулярнішого сегменту пасажирських перевезень. Відповідний тендер оголошено у системі Prozorro 31 грудня 2021 року”, – йдеться у повідомленні.

Уточнюється, що закупівля нових вагонів провадиться на бюджетні кошти, передбачені на 2022 рік у рамках виконання програми оновлення пасажирського рухомого складу та інфраструктури.

Зі свого боку, член правління АТ “Укрзалізниця” Олександр Перцовський зазначив, що завдяки своєчасному прийняттю фінплану на 2022 рік до УЗу ще наприкінці минулого року оголосили тендер на закупівлю нової партії пасажирських вагонів.

“Йдеться про плацкартні вагони, які компанія не закуповувала роками і які є досить популярними у наших пасажирів. Завдяки закупівлі цієї партії ми зможемо повноцінно формувати поїзди з різних типів нових вагонів та пропонувати пасажирам комфортні поїздки різними ціновими категоріями”, – повідомив член правління УЗ.

Зазначається, що нові плацкартні вагони матимуть сучасні елементи екстер’єру та інтер’єру. Зокрема, буде встановлено сучасне LED-освітлення, вакуумні санвузли, розетки з USB-портами, а також сучасну систему кондиціювання повітря.

За даними компанії, конструктивна швидкість таких вагонів становитиме 160 км/год, а термін служби – не менше ніж 30 років.

Уточнюється, що заявки на участь у тендері АТ “Укрзалізниця” прийматиме до 2 лютого 2022 року, а сам аукціон відбудеться 10 березня 2022 року. Усі вагони компанії мають бути поставлені не пізніше 31 грудня 2023 року.

Крім того, в “Укрзалізниці” планують замовити за рахунок держбюджету ще 70 вагонів сидячого типу.

“Наразі компанія фіналізує технічні вимоги до них і найближчим часом буде оголошено відповідний тендер”, – розповіли в Укрзалізниці.

Також УЗ і надалі поповнюватиме парк пасажирських вагонів за договором, укладеним ще минулого року, та отримає 80 спальних вагонів.

Так, за угодою з ПАТ “КВСЗ” до липня 2022 року АТ “Укрзалізниця” має отримати 36 купейних вагонів, 7 вагонів СВ, 20 купейних вагонів для перевезення пасажирів з інвалідністю у колісному кріслі, а також 17 купейних вагонів з купе начальника поїзда та можливістю перевезення пасажирів з інвалідністю у колісному кріслі.

Нагадаємо, Укрзалізниця запустила продаж додаткових квитків на популярні рейси.

Укрзалізниця призначила два додаткових поїзди до міста Перемишль (Польща). Вони курсуватимуть щодня, починаючи з 22 грудня цього року.