США запевнили, що готові допомогти Україні з енергоресурсами

Герман Галущенко та Крістіна Квін

Зокрема, йдеться про забезпечення безперебійної роботи АЕС

США запевнили Україну, що готові “сприяти у забезпеченні стабільності постачання енергоресурсів”, зокрема, для атомної енергетики, та посиленні енергетичної безпеки країни.

Таку заяву зробила напередодні тимчасова повірена у справах США в Україні Крістіна Квін під час зустрічі з міністром енергетики Германом Галущенком, передає Міненерго.

Зазначається, що сторони обговорили питання проходження Україною опалювального сезону в умовах заблокованого постачання вугілля з РФ. Тож нині основним джерелом імпорту енергоносіїв до країни є морський. Також порушувалося питання скорочення обсягів транзиту російського газу через Україну.

За словами Галущенка, основне енергетичне навантаження нині – у період опалювального сезону – припадає на НАЕК “Енергоатом”.

“У цьому контексті сторони, зокрема, обговорили співпрацю у сфері забезпечення надійної та безперебійної роботи українських АЕС під час опалювального сезону, у тому числі технічної підтримки та стабільного поповнення запасів пального”, – мовиться у повідомленні.

Нагадаємо, раніше стало відомо, що СБУ попереджала Кабінет Міністрів про загрозу зупинки електростанцій через дефіцит вугілля. Натомість прем’єр-міністр Денис Шмигаль переконує, що проблему із нестачею палива вже вирішили.

Брак вугілля став очевидним ще на початку осені. І державні, і приватні ТЕС не запаслися паливом на зиму. Подекуди на складах було учетверо менше вугілля, аніж мінімально необхідно потрібно. Виробники струму почали домовлятися про поставки вугілля з-за кордону. В уряді переконують, що запасів разом з імпортним твердим паливом – вистачить для безпроблемного проходження опалювального сезону.

Натомість фахівці галузі наголошують, що ризики віялових відключень залишаються. Щоб цього уникнути, протягом тижня Україна отримувала від Словаччини допомогу аварійними перетоками.