РНБО відмовилася повідомити, чи заборонить серіал “Свати-7”, який транслюють на підсанкційному “Росія-1” – ЗМІ

Держкіно заборонили "Свати"

Як відомо, серіал “Свати-7” зняла компанія “Квартал 95”

Рада національної безпеки й оборони (РНБО) відмовилася повідомити, чи заборонить серіал “Свати-7”, який зняла компанія “Квартал 95” і який транслюється на телеканалі “Росія-1”, який потрапив під українські санкції.
Про це свідчить відповідь РНБО на запит “Українських новин”.

Читайте також: Зеленський заступився за “Сватів”: “Добронравов сказав неправильні речі про окупацію Криму з точки зору українського громадянина”

Інформагентство запитувало інформацію про те, чи буде заборонено серіал “Свати-7” в Україні, чи проводила РНБО перевірку щодо того, як серіал в обхід санкцій потрапив до російського ефіру, і якщо ні, то чи проводитиметься така перевірка.

Також запитували інформацію про те, чи РНБО зверталася до правоохоронних органів для розслідування цих обставин у рамках кримінального провадження.

У відповіді РНБО йдеться: “Питання вашого листа не містять прохання про отримання відображеної та задокументованої Апаратом РНБО України інформації, і тому цей лист не є запитом на отримання публічної інформації. При цьому повідомляємо, що, згідно зі статтею 5 закону України “Про санкції”, Рада національної безпеки й оборони Україна розглядає питання щодо застосування, скасування та внесення змін до санкцій виключно за пропозицією Верховної Ради України, президента, Кабінету Міністрів, Національного банку та Служби безпеки України”.

У відомстві додали, що в разі надходження від уповноваженого суб’єкта пропозиції щодо застосування санкцій вона в установленому порядку буде винесена на розгляд РНБО.

Як повідомляв 5.UA, державний телеканал “Росія-1” покаже новий сезон телесеріалу “Свати”, в якому одну з головних ролей грає російський актор Федір Добронравов, який підтримав анексію Криму Росією.

Нагадаємо, цей російськомовний серіал з 2008 року в Україні транслював телеканал “Інтер”. Там були показані перші п’ять сезонів. Фінальний, шостий сезон, 2013 року транслював телеканал “1+1”. Показ у Росії всіх шести сезонів відбувався на телеканалі “Росія-1”. Ідея та сценарій серіалу належать студії “Квартал-95”. Студія брала участь у виробництві перших п’яти сезонів, шостий сезон робила самостійно.

З 2017 по 2019 роки серіал був заборонений до показу в Україні, оскільки головну роль в ньому зіграв внесений до чорного списку Мінкульту російський актор Федір Добронравов. Це викликало обурення у Володимира Зеленського, який на той час був лідером “Кварталу-95” і водночас сценаристом та продюсером проєкту.

У 2019 році в Україні продовжувала діяти заборона на в’їзд тим російським артистам, які гастролювали в окупованому Криму. Утім наші окремі зірки на шостий рік війни продовжують розважати російську публіку, гастролюючи Федерацією. Є й ті російські актори, які в Україну фізично не приїжджають, але ми їх бачимо на екранах українських телеканалів. Приміром, Федора Добронравова, який внесений у чорний список в Україні, можна побачити в телесеріалі “Свати”. Так, серіал знову в ефірі. Не показувати його особисто президента просив тодішній голова Держкіно, утім не подіяло. Тобто Україні доводиться не лише просувати свій національний продукт, розвивати наше, українське, а й боротися з тим, щоб на екранах не з’явився наступний сезон серіалу, актори якого підтримують окупацію півострова.

За рік після того колишній гендиректор “1+1 Media” Олександр Ткаченко був призначений міністром культури. На п’ятий день на посаді він, коментуючи ситуацію зі “Сватами”, заявив, що заборона на в’їзд в Україну іноземного актора не може одночасно слугувати підставою для того, щоб фільми з його участю також були заборонені в нашій країні. Ткаченко також заявив, що санкції щодо “Сватів” були введені необґрунтовано.