Сербські військові вирішили провести навчання біля адмінкордону з Косово: фото

У новорічні та різдвяні свята сербська армія проводить навчання на адміністративному кордоні з Косово, офіційна мета – “зберегти та підвищити боєздатність для виконання поставлених завдань”.

Серби пишуть, що такі навчання проводяться “регулярно на базах та окремих постах”. Військові відпрацьовують бойові дії та процедури начебто на випадок “нападу на сили сербської армії”, повідомляють у держустанові.

Міноборони Сербії зазначає, що “ситуація на кордоні із Косово стабільна”. Зокрема, додає, що регулярні навчання армії “покращують здатність виконувати конкретні завдання у співпраці з іншими силовими структурами Сербії та KFOR (Kosovo Force – міжнародні сили під керівництвом НАТО, відповідальні за забезпечення стабільності у Косові)”.

У Косово на ці заходи офіційно поки що не відреагували.

Нагадаємо, влада частково визнаного Косова та Сербії домовилася про деескалацію в регіоні Північного Косова. Угода передбачає, що Пріштіна відведе свій спецназ від кордону із Сербією, а на його місце прийдуть сили НАТО.

Ситуація на кордоні між Косово та Сербією загострилася 20 вересня, коли сотні косовських поліцейських зайняли два КПП і почали примусово знімати сербські номери з автомобілів, змінюючи їх на косовські та стягуючи мито в 5 євро.