ЄС планує створення військової консультативної та навчальної місії в Україні

ЄС – Україна

Невдовзі Боррель внесе відповідну пропозицію країнам-членам ЄС

Країни Європейського Союзу розглянуть пропозиції щодо започаткування військової консультативної та навчальної місії ЄС в Україні, заявив верховний представник ЄС із закордонних справ і політики безпеки заявив Жозеп Боррель в інтерв’ю німецькому виданню Welt.

За його словами, Брюссель розглядає можливість запровадження військової консультативної та навчальної місії ЄС в Україні (EU Military Advisory and Training Mission Ukraine), у межах якої європейські військові інструктори навчали б керівні кадри української армії.

“Ми вже оцінили на місці, що потрібно українцям, як ми можемо реально допомогти, скільки коштує така місія і хто може взяти в ній участь. Невдовзі я внесу відповідну пропозицію країнам-членам ЄС”, – зазначив він.

Боррель нагадав, що з 2014 року в місії EUAM Україна працювали більш ніж 80 осіб, які допомагають реформувати сектор цивільної безпеки, зокрема поліцію та прокуратуру. 

“Кожен, хто хоче вести переговори про майбутню архітектуру безпеки в Європі, має, звичайно, також говорити з європейцями. Європейська безпека – це про нас. Америка і Росія (або НАТО і Росія) не можуть просто вести переговори про це, навіть якщо Москва це так собі уявляє … Росія хоче вести переговори про архітектуру європейської безпеки без залучення Європейського Союзу – це абсурд. Ми цього не приймемо. Нічого не вирішується про нас без нашої присутності”, – уточнив він.

Також дипломат запевнив, що ЄС не може йти на компроміс щодо фундаментальних принципів.

“Територіальна цілісність країни та право суверенної держави самостійно вирішувати питання про співпрацю з іншими країнами чи альянсами – ці принципи не підлягають обговоренню”, – додав Боррель.

Нагадаємо, раніше верховний представник Євросоюзу із закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель заявив, що Європейський Союз визнав європейський вибір України та її прагнення стати членом ЄС.

Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на “5 канал” у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.