У кількох містах Казахстану штурмують місцеві адміністрації, в Алмати чутно стрілянину

Штурм акімату Алмати

У Актобе протестувальникам навіть вдалося захопити акімат – але їх відтіснили силовики

У Казахстані тривають акції протесту, які почалися через зростання цін на скраплений автогаз. Нині у кількох містах країни мітингарі штурмують будівлі регіональних органів виконавчої влади – акіматів.

У місті Актобе протестувальникам навіть вдалося захопити місцеву адміністрацію. На кадрах у мережі можна побачити, як кілька десятків людей увірвалися до сесійної зали. Пізніше силовикам вдалося відтіснити протестувальників від будівлі акімату – але і після цього штурм поновився.

Також мітингарі штурмують адміністрації ще у кілької містах країни: Усть-Каменогірську, Актюбінську, Семипалатинську та інших.

У центральній частині Алмати продовжуються сутички із поліцією. Вибухають світлошумові гранати, було поранено кількох співробітників поліції. Місцевий акімат також намагаються штурмувати, але силовики стримують натовп. Зі східної сторони будівлі почалася пожежа.

Крім того, там чутні звуки стрілянини – чути звуки автоматної черги та одиночних пострілів.

[social type=”telegram” url=”https://t.me/c/1278252976/21643″]

Також горить будівля прокуратури.

Як повідомляв 5.UA, у Казахстані вже кілька днів не вщухають масові протести, які почалися через зростання цін на скраплений автогаз.

Мітинги набрали обертів і тепер громадяни вимагають відставки президента і всього уряду, а також виступили проти корупції у владі. Президент Казахстану Касим-Жомар Токаєв навіть прийняв відставку уряду – але це не заспокоїло протестувальників.

Напередодні, 4 січня, майже у всіх великих містах країни, включаючи столицю Нур-Султан, сталися сутички між протестувальниками з одного боку та поліцією, спецназом та військовими. В Алмати, за попередніми даними, було затримано вже кілька сотень людей. Поліція застосовує газ та світлошумові гранати проти демонстрантів, мітингувальники підпалюють поліцейські машини.

В Алмати і на заході Казахстану запровадили надзвичайний стан – частково не працюють інтернет та громадський транспорт.