“Мій першій візит 2022-го”: голова дипломатії ЄС прибув до України

Жозеп Боррель

Росія стягує війська до кордону з Україною

Боррель також оприлюднив фото з аеропорту Харкова

Жозеп Боррель прилетів до України, аби продемонструвати європейську підтримку на тлі нарощування військових сил Росії.

Це перше, що написав у Twitter глава дипломатії ЄС одразу після прибуття до України.

Верховний представник Євросоюзу також оприлюднив фото з аеропорту Харкова. І додав, що це перший його візит 2022 року. І почнеться він зі Станиці Луганської.

“Мій перший візит 2022 року – Станиця Луганська та Київ, Україна. У зв’язку з посиленням військового нарощування Росії я тут, щоб продемонструвати підтримку ЄС суверенітету та територіальної цілісності України та підтримати постійні зусилля з проведення ключових для стійкості реформ”, – зазначив дипломат.

Лінію розмежування він відвідає разом із міністром закордонних справ Дмитром Кулебою. Там планують ознайомитися із ситуацією в зоні збройного конфлікту з Росією, повідомили в МЗС.

Це буде перша поїздка на схід України представника ЄС такого рівня від початку російської агресії. Кулеба з Боррелем проведуть переговори, ключовими темами яких мають стати стримування країни-окупанта. Далі дипломат планує відвідати столицю.

Напередодні свого візиту Жозеп Боррель також мав телефонні перемови з генеральним секретарем НАТО Йенсом Столтенбергом. Говорили про нарощування російських військ на кордоні України. Боррель підтвердив незмінну підтримку Європейського Союзу. Також обговорили підготовку до засідання Росія – НАТО, яке має відбутися 12 січня.

В Україні очільник європейської дипломатії пробуде до 6 січня.