В Алмати і на заході Казахстану ввели надзвичайний стан – частково не працюють інтернет та громадський транспорт (Відео)

Протести в Казахстані

Надзвичайний стан у країні ввели на 2 тижні

Президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв підписав укази про введення на два тижні надзвичайного стану в Мангістауській області та місті Алмати. Про це повідомляє “Ехо Кавказу” з посиланням на адміністрацію президента Казахстану. 

Пресслужба Токаєва повідомила: “У зв’язку із загостренням ситуації з метою забезпечення громадської безпеки, відновлення законності та правопорядку, захисту прав і свобод громадян глава держави Касим-Жомарт Токаєв підписав укази про запровадження надзвичайного стану в Мангістауській області та місті Алмати з 5 січня 01 годин 30 хвилин до 00 годин 00 хвилин 19 січня 2022 року”.

Як повідомляє інформагенство КазТАГ у Telegram, в Алмати та Мангістауській області ввели комендантську годину з 23:00 до 7:00.

У Казахстані в Алмати не працює громадський транспорт. Також у місті не працює інтернет. Талгарська траса відкрита, але місцеві жителі не змогли заїхати до Алмати до 7 ранку, машини розвертали та відправляли назад, пише Orda.kz.

Аеропорт Алмати працює у штатному режимі. У зв’язку із посиленням заходів безпеки на території міжнародного аеропорту пасажирів просять приїжджати на рейс завчасно.

Відомо, що на період дії надзвичайного стану ухвалено рішення:

  • посилити охорону громадського порядку, охорону особливо важливих державних та стратегічних об’єктів, а також об’єктів, які забезпечують життєдіяльність населення та функціонування транспорту;
  • встановити обмеження на свободу пересування, у тому числі транспортних засобів у місті Алмати;
  • забезпечити перевірку документів, особистий огляд, огляд речей мешканців, їхніх транспортних засобів;
  • обмежити в’їзд у місто Алмати, а також виїзд із нього;
  • заборонити організацію та проведення мирних зборів, видовищних, спортивних та інших масових заходів;
  • заборонити страйки та інші способи зупинення або припинення діяльності юридичних осіб;
  • заборонити продаж зброї, боєприпасів, вибухових речовин, спеціальних засобів, отруйних речовин; встановити особливий режим обігу лікарських, наркотичних засобів, психотропних речовин, прекурсорів, а також етилового спирту, алкогольної продукції;
  • забезпечити тимчасове вилучення у фізичних осіб зброї та боєприпасів, отруйних речовин, а в юридичних осіб тимчасове вилучення, поряд зі зброєю, боєприпасами та отруйними речовинами, бойової та навчальної військової техніки, вибухових та радіоактивних речовин.

Як повідомляв 5.UA, у Казахстані вже кілька днів не вщухають масові протести через зростання цін на скраплений автогаз. З Нового року його вартість на місцевих автозаправках збільшилася більше ніж удвічі: з 50-60 тенге за літр (близько $0,13) – до 120 тенге за літр ($0,27). 4 січня майже у всіх великих містах Казахстану, включаючи столицю, місто Нур-Султан, сталися сутички між протестувальниками з одного боку та поліцією, спецназом та військовими – з іншого. В Алмати, за попередніми даними, затримано вже понад 200 людей. Поліція застосовує спецзасоби – газ та світлошумові гранати – проти демонстрантів, що мітингувальники підпалюють поліцейські машини.

Протести почали охоплювати інші міста. Так, у містах Жанаозен та Актау на заході Казахстану сотні учасників акцій протесту проти різкого зростання вартості пального провели ніч на вівторок на центральних майданах.