У МОЗ повідомили, коли вакциновані бустерною дозою отримають нові COVID-сертифікати

Люди, які щепилися бустерною дозою вакцини проти коронавірусу, отримають нові COVID-сертифікати.

Про це повідомляє прес-служба МОЗ із посиланням на слова заступника міністра з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій та цифровізації Марії Карчевич.

COVID-сертифікат для щеплених бустерною дозою від коронавірусної хвороби з’явиться наприкінці січня.

До появи нових сертифікатів ті, хто вакцинувався бустером, зможуть користуватися «зеленим» сертифікатом про повну вакцинацію.  Щоб отримати новий цифровий документ, достатньо буде надіслати запит на порталі або у застосунку Дія не раніше останніх чисел січня – після отримання щеплення.

Порядок створення сертифіката нічим не відрізняється від того, як створюються сертифікати COVID на підставі одужання або вакцинації.

«Єдиною відмінністю є термін дії нового документа – він діятиме 270 днів, рахуючи від дати останнього щеплення проти COVID-19», – уточнили у МОЗ.

Цей медичний документ видається за місцем щеплення або у сімейного лікаря і у ньому мають бути перелічені всі дози вакцинації проти COVID-19 відповідно до вимог. Цей документ, як і COVID-сертифікат, діятиме 270 днів, рахуючи від дати останнього щеплення проти COVID-19.

Тим часом, Національна технічна група експертів із питань імунопрофілактики проведе 5 січня засідання. Там розглянуть можливість введення бустерної вакцинації COVID для всіх бажаючих.