Поліція Казахстану повідомила, скільки протестувальників затримали

Повідомляється про 95 постраждалих правоохоронців та 37 пошкоджених службових машин

Під час нічних протестів у Казахстані було затримано понад 200 людей. Про це повідомили у МВС Казахстану.

У відомстві зазначили, що за фактами застосування насильства щодо представників влади, хуліганства, нападу на будівлі державних органів відкрито 13 кримінальних справ.

Повідомляється про 95 постраждалих правоохоронців та 37 пошкоджених службових машин.

У МВС заявили, що в Алмати, Шимкенті та Таразі протестувальники намагалися напасти на акімати, вони вибивали шибки та двері. У силовому відомстві Казахстану назвали акції протесту “незаконними”.

Нагадаємо, у Казахстані люди вийшли протестувати на вулиці міст через підвищення цін на газ. Громадяни вимагали відставки президента і всього уряду і виступили проти корупції. Водночас стало відомо, що в Алмати почалася гостра фаза зіткнень між протестувальниками й поліціянтами.

Стало відомо, що президент Казахстану прийняв відставку уряду. Однак чиновники продовжуватимуть виконання своїх обов’язків до моменту затвердження нового складу уряду.

Перші протести в країні відбулися 2 січня в містах Жана-озені й Актау після стрибка цін на скраплений газ, яким заправляють більшість автомобілів у регіоні. За два дні уряд Казахстану оголосив про зниження ціни. Але це не спрацювало, акції протесту охопили всі великі міста Казахстану, зокрема столицю, місто Нур-Султан.