У МВС Казахстану повідомили про сотні затримань та численні поранення поліцейських

У нічних заворушеннях у Казахстані постраждали близько сотні працівників органів внутрішніх справ. Затримано понад 200 людей.

Як пише «Новини Казахстану» з посиланням на прес-службу МВС Республіки, скоєно напади на співробітників правоохоронних та інших державних органів, які забезпечують правопорядок та безпеку.

У містах Алмати, Шимкент і Тараз робилися спроби нападу на акимати, де було вибито шибки, двері та завдано іншої матеріальної шкоди.

Відзначалися випадки використання натовпу каміння, палиць, газових, перцевих балонів та пляшок із запалювальною сумішшю.

З метою забезпечення громадської безпеки поліцією вжито передбачених законом заходів щодо припинення порушень громадського порядку та затримання порушників.

Внаслідок протиправних дій завдано тілесних ушкоджень 95 співробітникам органів внутрішніх справ. Пошкоджено 37 службових автомобілів.

За 13 фактами застосування насильства щодо представників влади, хуліганства, нападу на будівлі державних органів розпочато досудове розслідування.

Інформації про кількість постраждалих з боку протестувальників досі немає, оскільки лікарні країни відмовляються надавати інформацію журналістам, посилаючись на угоду з управлінням охорони здоров’я.

Протести розпочалися на заході Казахстану одразу після Нового року. Причиною виступів стало підвищення цін на скраплений нафтовий газ, яким заправляють більшу частину автомобілів у регіоні. Ціни піднялися з 50-60 до 120 тенге за літр (приблизно до 7 грн). Влада пояснила це тим, що з 1 січня ціни на газ стали вільними і визначаються балансом попиту та пропозиції. Першими 2 січня протестувати проти підвищення цін почали мешканці міста Жанаозен. Пізніше мітинги розпочалися й у інших містах. До вимог про зниження цін на газ додалися й інші – звільнення всіх затриманих та відставка уряду, а також усунення від влади «батька нації» Назарбаєва – мітингувальники скандують «шал, кет» – «Старий, йди!».

Нагадаємо, у містах Жанаозен та Актау на заході Казахстану сотні учасників акцій протесту проти різкого зростання вартості палива провели ніч на вівторок на центральних площах.

Незалежно від посад і регалій Назарбаєв залишається “лідером нації”, за ним закріплений титул першого президента – Єлбаси.

Президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв відправив уряд Казахстану у відставку. Призначено нового держсекретаря та виконуючого обов’язки прем’єра.