Блінкен поговорив про агресію Росії із главою МЗС ОАЕ

Держсекретар США Ентоні Блінкен провів телефонну розмову з міністром закордонних справ та міжнародного співробітництва Об’єднаних Арабських Еміратів шейхом Абдуллою бін Заїдом Аль Нагайяном. Розмова стосувалася, зокрема, нарощування Росією військ біля кордонів України.

«Говорив сьогодні з міністром закордонних справ ОАЕ Абдуллою бін Заїдом про нарощування Росією військової присутності біля кордонів України та інші важливі двосторонні та регіональні питання», – написав глава зовнішньополітичного відомства США.

За інформацією Держдепу, сторони також торкнулися інших питань, зокрема події в Ємені, Ефіопії та Судані.

Крім того, Блінкен привітав ОАЕ із отриманням місця непостійного члена Ради Безпеки ООН на початку року.

Напруженість у відносинах між Росією і НАТО досягла небезпечного рівня. І Туреччина не буде ігнорувати тісні відносини з Україною тільки через великі відносини з Росією, заявили у МЗС Туреччини. Тим часом у Держдепі США знову закликали РФ відвести сили вздовж кордонів із Україною.

На сьогодні у 200 кілометрах від кордону України розміщено 122 тисячі російських військових. Ще 143,5 тисячі російських військовослужбовців розташовані на відстані 400 км від кордону з Україною.

Головне управління розвідки Міноборони України повідомило, що Росія готується до можливої атаки на схід та південь України у січні-лютому 2022 року. За даними розвідки, до українських кордонів стягнули 92 тисячі російських військових.

Американська розвідка виявила, що Кремль планує наступ на Україну на кількох фронтах. Вже на початку наступного року Росія може задіяти 175 тисяч військовослужбовців. На нових супутникових знімках і фотографіях розвідки зафіксоване скупчення бронетехніки, артилерії та російських військових під Курськом і Брянськом. Також пересування російських військ помічено біля кордону України з Білоруссю.

Накопиченням військ і загрозою вторгнення, президент РФ Владімір Путін хоче домогтися юридичних гарантій нерозширення НАТО на схід і виключити можливість входження України до складу Альянсу. Водночас, у НАТО заявили, що це не його справа.

У Держдепартаменті США зазначили, що пильно стежать за військовою активністю Росії біля кордонів з Україною. Держсекретар Ентоні Блінкен заявив, що США запровадять небачені досі санкції проти Росії у разі прямої агресії проти України.

Росія продовжує концентрувати свої війська біля кордонів України. На нових супутникових німках зафіксовано скупчення бронетехніки, артилерії і російських військових під Курськом і Брянськом. Кремль рішуче відмовився гарантувати для США і НАТО ненапад на Україну.

В Кабінеті міністрів заявили, що армія України готова до вторгнення військ РФ. Водночас, немає жодного іншого сценарію, крім політико-дипломатичного вирішення ситуації.