У Пентагоні спростували додаткову допомогу Україні з боку НАТО

Прес-секретар Пентагону Джон Кірбі повідомив, що союзники США з боку НАТО поки що не вимагали додаткової військової допомоги в контексті ситуації в Україні. Він заявив, що умови для розгортання додаткових сил США у Східній Європі через ситуацію навколо України наразі не склалися.

«Це залежить від того, як ми раніше заявляли, чи буде інше вторгнення і чи запросить якийсь союзник щодо НАТО розгортання додаткового потенціалу. Ми розглянули б цей запит. Жодної з цих двох умов не сталося», – сказав Кірбі.

Він також повідомив, що союзники США по НАТО не зверталися на даний момент до Вашингтона щодо змін у позиціонуванні чи спрямуванні додаткових військових можливостей на тлі ситуації навколо України.

«Я не збираюся спекулювати щодо конкретних озброєнь, але поки що не було запитів щодо позиціонування чи запитів додаткових військових можливостей з боку наших союзників щодо НАТО», – сказав він.

Раніше ми писали, що віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанишина розповіла, що в України немає завищених очікувань, держава не розраховує, що на саміті в Мадриді в червні буде прийнято рішення про його членство в НАТО.

Рада північноатлантичного альянсу незабаром збереться на позачергове засідання. Причиною цьому стало стрімке нарощування військових сил РФ біля кордонів України.