У новому уряді Німеччини існують шанси для України щодо «Північного потоку-2»

Суперечки щодо «Північного потоку-2» у новому уряді Німеччини залишають шанси на позитивне рішення для України щодо цього питання. Таку думку висловив посол України у Німеччині Андрій Мельник.

Як повідомляє «РБК-Україна», Андрій Мельник сказав, що вважає малоймовірним запуск добудованого російського газопроводу до кінця зими. Особливо враховуючи, що процес сертифікації припинено і навряд чи закінчиться раніше, ніж у середині 2022 року.

На його думку, скорочення Росією обсягів постачання газу не змусить ЄС відступити від процедур.

Він зазначив також, що питання «Північного потоку-2», яке свідомо не включили до коаліційної угоди між соціал-демократами, «Зеленими» та Вільними демократами через кардинальні розбіжності позицій, досі залишається темою суперечок.

«Після створення коаліції суперечності у позиціях цих партій знову виявляються. Партія зелених з перших днів виступала проти «Північного потоку-2», вважаючи його геополітичним проектом, непотрібним з погляду економіки та шкідливим з погляду екології. Соціал-демократи кажуть: мовляв, труба вже збудована, ми не можемо її поховати на дні Балтійського моря. Зараз ця суперечка виходить на поверхню – і це дає нам шанс», – вважає Андрій Мельник.

У разі нового вторгнення Росії в Україну запуск газопроводу «Північний потік – 2» слід поставити під питання. Газовий проект такого масштабу завжди має велике політичне значення, заявив претендент на посаду голови німецької партії «Союз-90»/«Зелені» Омід Нуріпур.

Україна активно надає інформацію США для розширення санкцій проти Північного потоку-2.

Заступник глави російського МЗС Олександр Панкін заявив, що процес сертифікації «Північного потоку-2» може затягтися до літа через нові ймовірні заходи США. Він припустив, що газопровід може не пройти процес сертифікації.