США готові допомогти Україні з постачанням енергоресурсів

США готові сприяти Україні у гарантуванні її енергобезпеки та стабільності постачання енергоресурсів. Йдеться зокрема про паливо для атомної енергетики.

Про це повідомила тимчасова повірена у справах США в Україні Крістіна Квін на зустрічі з міністром енергетики України Германом Галущенком, пише Інтерфакс-Україна.

У ході зустрічі обговорювалися питання стійкого проходження Україною опалювального сезону в умовах енергетичної агресії з боку Росії, що полягає у блокаді постачання вугілля залізничними коліями, а також суттєвому зниженні обсягів транзиту російського газу через Україну.

Сторони обговорили співпрацю у сфері забезпечення надійної та безперебійної роботи АЕС під час ОЗП 2021-2022, зокрема технічної підтримки та стабільного поповнення запасів палива у контексті підвищеного навантаження на НАЕК Енергоатом.

Нагадаємо, наприкінці листопада відремонтований енергоблок Запорізької АЕС аварійно вимкнули за дві години з початку роботи.

Міністр енергетики Герман Галущенко зазначив, що в лютому 2022 року українські АЕС вперше в історії працюватимуть на максимальній потужності – будуть задіяні усі 15 енергоблоків.

Тим часом НАЕК «Енергоатом» й американська компанія Westinghouse підписали дві угоди про реалізацію проектів щодо будівництва двох енергоблоків на Хмельницькій АЕС за технологією АР1000.