Облили соляркою та покинули: як недобросовісні продавці полишали непродані ялинки і що їм за це буде (Відео)

Ялинка біля смітника

Кілька днів тому, ялинки коштували близько 300 гривень

Ялинкові базари перетворилися на смітники, а непродані новорічні дерева на непотріб. Несвяткову картину нині можна побачити практично у будь-якому місті. У Дніпрі десятки дерев покинули просто неба. А в Одесі несумлінні продавці пішли далі: сотні непроданих дерев облили соляркою, щоб їх мешканці не розтягли задарма. Чи покарають порушників, дізнавалася журналістка “5 каналу”.

За ялинку кілька днів тому хотіли щонайменше триста гривень. Нині десятки дерев покинуті, засмічують один із проспектів Дніпра, а продавця шукають інспектори. На пошуки несумлінних торговців вирушили інспектори від міської ради. Кажуть, продавці зрубаних дерев, коли сезон торгівлі добігає кінця, щороку масово засмічують вулиці. Там, де були ялинкові базари, залишаються просто звалища непроданих ялинок.

“Позаторік було таких точок 22. Ми всіх підприємців тоді покарали, склали на всіх протоколи. Торік це було вже близько 5 точок”, – зазначив начальник управління споживчого ринку та реклами Дніпровської міськради Володимир Трегубов.

Прибирати непотріб із дніпровських вулиць мають самі продавці, що місяць тому отримали дозвіл і торгували ялинками легально.

“Шкода, звичайно. Ось вони кинули, хто це повинен прибирати?”, – сказала мешканка Дніпра Лариса.

Мешканець Дніпра Петро зауважив: “Вони тримали ціни до упору”.

Тільки-но інспектори вийшли у рейд центральним районом Дніпра, як наскочили на два звалища ялинок. Хто з підприємців мав дозвіл продавати дерева тут, знають, тож і штрафи їм випишуть.

“Він повинен був зробити це 1 січня, сьогодні вже 4, він цього не зробив, тому буде притягнутий до адміністративної відповідальності. Розмір штрафу від 340 грн до 1340”, – зауважив начальник управління споживчого ринку та реклами департаменту Дніпровської міськради Володимир Трегубов.

Та вже незабаром замітати сліди приїхали представники продавця. Що зроблять з ялинками, які так і не продали, не знають.

“Як скаже керівництво, так і утилізуємо, я ж не знаю”, – повідомив Сергій.

Не дістануться ялинки нікому, тим часом вирішили продавці в Одесі. Відео із сотнями непроданих новорічних дерев, покинутих на вулицях, розлетілося мережею. А коли за прибирання дерев взялися комунальники, виявилося, що їх зумисне зіпсували, щоб містяни не розібрали їх задарма. У Києві, Дніпрі та Одесі вже найближчими днями організують пункти збирання новорічних дерев. Звідти хвоя піде на переробку. А от підприємцям, які кинули дерева посеред міста, запевняють чиновники, наступного року ліцензій на торгівлю не дадуть.

Наталя Світлова “5 канал”

Читайте також: У КМДА розповіли, скільки грошей виділили на встановлення ялинки та святкового містечка