Президент Казахстану Токаєв звернувся до демонстрантів: Влада не впаде, але потрібні взаємна довіра та діалог

1

Як повідомляє Цензор.НЕТ, він закликав "виявити розсудливість і не піддаватися на провокації".

"Дорогі співвітчизники, знову звертаюся до вас (із закликом – Ред.) виявити розсудливість і не піддаватися на провокації зсередини та ззовні, ейфорії мітингівщини та вседозволеності", – сказав він.

"Заклики атакувати службові приміщення цивільних і військових відомств є абсолютно незаконними. Це злочин, за яким може бути покарання. Влада не впаде, але нам потрібен не конфлікт, а взаємна довіра та діалог", – зазначив він.

Читайте також: "Старий, іди!", – учасники масових протестів у Казахстані вимагають від колишнього президента Назарбаєва піти з політики. ВIДЕО

Нагадаємо, у Казахстані третій день поспіль тривають масові протести, спочатку викликані зростанням цін на скраплений газ.

Спочатку протестувальники вимагали знизити ціну на газ, який з 1 січня подорожчав з 60 до 120 тенге за літр. Потім вони закликали до відставки чинного уряду, викорінення корупції і кумівства, будівництва фабрик і заводів, скорочення безробіття.

Крім цього, вимоги розширилися – крім відставки уряду, вони хочуть викорінення корупції та відходу з політики Нурсултана Назарбаєва.

Після чого стало відомо, що президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв проведе нараду з питань соціально-економічної ситуації у країні.

Згодом Урядова комісія пообіцяла протестувальникам у місті Актау, що заході Казахстану, знизити ціну на газ до 50 тенге за літр. Також влада гарантувала не притягувати учасників акцій до відповідальності.

Читайте також: Масові затримання, сутички, відсутність мобільного зв'язку: у Казахстані третю добу тривають антивладні протести. ВIДЕО