Найкращою відповіддю Путіну буде представити ПДЧ в НАТО для України – Порошенко

Петро Порошенко

Росія стягує війська до кордону з Україною

На конференції Ради закордонних справ США політик також закликав посилювати економічні санкції проти Кремля

План дій щодо членства в НАТО для України та санкції проти Росії – це найефективніша відповідь на загарбницькі плани Кремля.

Про це заявив п’ятий президент України, лідер “Європейської Солідарності” Петро Порошенко під час спілкування з учасниками онлайн-конференції Ради закордонних справ США, передає пресслужба політичної сили.

Політик подякував Сполученим Штатам Америки, Великій Британії, Франції та всім державам-членам Європейського Союзу за швидку і тверду відповідь на російську загрозу. Також наголосив на важливих для нашої країни позиціях, які допоможуть у боротьбі за свій суверенітет.

Серед таких – важливість посилення економічних санкції проти Кремля

“Це жорсткі санкції. Вони потрібні не після, а до того як війна вже сталася. Важливо представити потенційний пакет “пекельних санкцій” до вторгнення, щоб ціна за це була нестерпною… Щоб Путін не мав жодних ілюзій, що у разі наступного етапу агресії санкції будуть запроваджені в той же момент. Безумовно, це SWIFT. Безумовно, це фінансові санкції. Однозначно зупинка закупівель російського газу. Безумовно, це санкції у нафтогазовому, галузевому, індивідуальному та безпековому секторах”, – наголосив Порошенко.

Він продовжив: “Стратегічне рішення щодо України в ЄС – це пункт №2. Як і План дій щодо членства в НАТО, який має бути представлений Україні в якості як потужного стимулу для євроатлантичної інтеграції нашої країни, так і вирішальної відповіді Путіну… Замість “жодної України в НАТО”, коли Путін боровся проти нашого членства в Альянсі, тепер він змінив тактику і прагне “жодного НАТО в Україні”. Навіть нашу ефективну співпрацю з державами-членами Альянсу заради європейської та глобальної безпеки він теж намагається припинити”.

“Отже, санкції та План дій щодо членства в НАТО”, – підкреслив лідер “Європейської Солідарності”.

Також Порошенко акцентував на важливості українських реформ, адже “найбільшим жахом для Путіна є демократична, процвітаюча та успішна Україна”.

Нагадаємо, раніше Порошенко попередив, що Путін вважає Західну Європу слабкою – і тому йде далі у своїй агресії проти України.