Байден уже поговорив з європейськими партнерами про саміт із Путіним: коли говоритиме із Зеленським

Джо Байден

Команда Білого дому поінформує посольства країн-союзників і партнерів по НАТО і ЄС щодо переговорів з російським лідером

Лише у четвер президент США Джо Байден планує поспілкуватися із українським очільником Володимиром Зеленським про результати переговорів з кремлівським лідером. Про це заявив радник президента США з питань національної безпеки Джейк Салліван у Білому Домі, після закінчення розмови Путіна і Байдена, передає “5 канал”.

“Президент Байден говоритиме з президентом Зеленським у четвер, на продовження вчорашньої розмови між президентом Зеленським і держсекретарем Блінкеном. Наш месидж для друзів в українському уряді, так само як і наше послання президентові Путіну, – що Сполучені Штати підтримують Мінський процес та хочуть бачити прогрес у питаннях припинення вогню, заходів зі зміцнення довіри, і це найкращий шлях для просування вперед”, – зауважив Джейк Салліван.

А от з главами Франції, Німеччини, Італії та Британії Джо Байден поговорив одразу по закінченню розмови з очільником Кремля, щоби провести консультації щодо подальших дій.

Крім того, за словами Саллівана, команда Білого дому поінформує посольства країн-союзників і партнерів по НАТО і ЄС щодо переговорів з російським лідером.

Байден також планує коротко обговорити результати розмови з лідерами Конгресу США. 

Нагадаємо, під час відеоперемовин із російським лідером Володимиром Путіним президент США Джо Байден попередив його про “потужні економічні та інші заходи” з боку Сполучених Штатів та країн-союзників у разі збройної агресії проти України.