Pfizer проти Omicron. Експерти проаналізували дію Covid-вакцини

Вакцина проти Covid-19, розроблена американською фармкомпанією Pfizer, менш ефективна у боротьбі з новим штамом коронавірусу Omicron.

Про це заявили південноафриканські вчені, повідомляє NBC News.

Дослідження базується на зразках крові 12 пацієнтів, повністю щеплених вакциною від Pfizer, які не отримали додаткової (бустерної) ін’єкції.

Водночас від наслідків Omicron можуть захиститися люди, котрі перехворіли природним шляхом і вакцинувалися проти Covid-19.

“Попередня інфекція, за якою з’явилася вакцинація або повторна вакцинація, ймовірно, збільшить рівень нейтралізації і, ймовірно, забезпечить захист від тяжкого захворювання у разі інфікування Omicron, – заявили південноафриканські вчені.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ВООЗ визначила пять найнебезпечніших штамів Covid-19

Результати можуть змінитися, коли дослідники проведуть більше експериментів.

Новий штам коронавірусу Omicron уперше виявили в Південно-Африканській Республіці 24 листопада.

Його джерелом може бути пацієнт з ослабленим імунітетом, який повністю не вилікувався від попереднього варіанту Covid-19. Вірус тривалий час був в організмі людини й успішно мутував.

Уже за тиждень Omicron поширився світом. Його зафіксували у 24 країнах, зокрема в більшій частині Західної Європи й США. В Україні станом на 2 грудня випадків заражень штамом Omicron не фіксували.