Китай різко відповів на заяву США про бойкот Олімпіади

Рішення Сполучених Штатів Америки щодо дипломатичного бойкоту зимових Олімпійських ігор у Пекіні Китай назвав “кричущою політичною провокацією” та “серйозною образою 1,4 млрд китайців”.

Відповідну заяву 6 грудня оприлюднили посольства Китайської Народної Республіки у Вашингтоні.

“Хочу наголосити, що зимові Олімпійські ігри – це не сцена для політичних позерств та маніпуляцій”, – зазначив речник Міністерства закордонних справ КНР Чжао Лицзянь.

Додав, що американських політиків не запрошували на зимову Олімпіаду.

“Це прийняття бажаного за дійсне та відверта показуха, спрямована на політичну маніпуляцію”, – сказав Лицзянь.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Олімпіада-2022 в Пекіні – захід, де кожен учасник відчує себе під захистом КНР – чемпіон світу Олег Жох

Прессекретар китайського посольства у Вашингтоні Лю Пеньюй написав у Twitter, що “нікого не хвилює”, чи приїдуть дипломати та інші офіційні особи США до Пекіна.

“Це жодним чином не вплине на успішне проведення зимової Олімпіади-2022. Китай не дозволить США безпідставно порушувати суверенітет і втручатися у його внутрішні справи, посилаючись на будь-які причини чи приводи”, – написав Пеньюй.

У Міжнародному олімпійському комітеті з повагою поставилися до рішення США щодо дипломатичного бойкоту Олімпійських ігор та привітали намір дозволити американським спортсменам взяти участь у змаганнях.

6 грудня речниця Білого дому Джен Псакі повідомила про оголошення дипломатичного бойкоту зимовим Олімпійським іграм у Пекіні через порушення прав людини в Китаї. На змагання, зокрема, не приїде жоден дипломатичний чи інший офіційний представник США. Натомість американські спортсмени зможуть відвідати Олімпіаду, і уряд їх підтримає.

Зимова Олімпіада відбудеться у Пекіні з 4 до 20 лютого. За попередніми оцінками, 2,9 тис. спортсменів повинні будуть пройти повну вакцинацію або ж піти на 21-денний карантин після прибуття.