Байден зідзвониться із Зеленським після розмови з Путіним – МЗС

Президент Сполучених Штатів Америки Джо Байден проведе телефонну розмову з українським колегою Володимиром Зеленським вже після спілкування із головою Кремля Володимиром Путіним.

Про це заявив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба в ефірі телеканалу ICTV.

“Президент говорив з держсекретарем США. Після того, як відбудеться розмова Байдена з Путіним, ми теж дізнаємося, про що там йшлося. Тобто, далі будуть контакти на високому та найвищому рівні. У нас у цьому плані зі США налагодився дуже відвертий, динамічний та довірливий діалог”, – сказав Кулеба в програмі “Свобода слова”.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Росія сама повинна піти на деескалацію у відносинах з Україною – Блінкен

Міністр заперечив інформацію ЗМІ, що Байден та Зеленський говоритимуть перед дзвінком з президентом Росії. Пояснив: план полягав у тому, що до розмови Зеленський поспілкується з держсекретарем США Ентоні Блінкеном, а після дзвінка відбудеться розмова президентів.

Зеленський повідомив, що у розмові з Блінкеном “узгодили позиції”.

“Узгодили позиції з Блінкеном перед розмовою президентів Байдена та Путіна. Домовилися й надалі діяти спільно та скоординовано. Вдячний стратегічному партнеру й союзнику США за незмінну підтримку нашого суверенітету й територіальної цілісності. Нічого про Україну без України”, – написав президент у Twitter.

Президенти Джо Байден і Володимир Путін поспілкуються по відеозвʼязку 7 грудня, щоб обговорити Україну та інші теми. Це підтвердили 4 грудня Білий дім і Кремль.

Перед онлайн-зустріччю президента Байдена з Путіним Зеленський говоритиме з Ентоні Блінкен.