Байден розглядає кандидатуру на посаду посла США в Україні

Президент США Джо Байден обирає кандидата на посаду американського посла України. Бріджіт Брінк – досвідчений кадровий дипломат високого рангу.

Як зазначає Foreign Policy, остаточного рішення поки що не прийнято. Брінк з 2019 року очолює американську дипмісію у Словаччині.

Посада голови диппредставництва в українській столиці залишається вакантною з травня 2019 року, коли попереднього посла Марі Йованович було відкликано до Вашингтона. Йованович отримала призначення в Україну у 2016 році ще за президента-демократа Барака Обами. У травні 2019 року вона залишила посаду на особисту вимогу тодішнього глави держави Дональда Трампа, який звинуватив її у нелояльності.

Нагадаємо, глава комітету  з закордонних справ Палати представників США Еліот Енгель повідомив про докази стеження за послом в Україні Марі Йованович.  В Україні відкрили дві справи через незаконне стеження за Йованович.

Видання Associated Press повідомило, що Марі Йованович була звільнена зі своєї посади після того, як наполягала на тому, що прохання до українських чиновників про розслідування щодо сина Байдена, мають бути передані через офіційні канали.

Адвокат президента США Рудольф Джуліані зізнався, що Йованович заважала йому отримати компромат на політичного опонента Трампа Джо Байдена. Саме тому він вважав своїм завдання прибрати її з посади.

Окрім того, Марі Йованович заявила, що екс-генпрокурор Юрій Луценко не хотів реформ і боротьби з корупцією в Україні. Також за словами Йованович, Луценко був особисто злий на неї за те, що «ми недостатньо тісно співпрацювали з ГПУ».