У МЗС України повідомили про очікування за підсумками розмови Байдена та Путіна

Після розмови президента США Джо Байдена та президента РФ Володимира Путіна очікуються контакти на високому рівні між США та Україною. Розмова запланована на 7 грудня.

«Після того, як відбудеться розмова Байдена з Путіним, ми також дізнаємося, про що йшлося. Будуть контакти на високому та найвищому рівнях. У нас із Сполученими Штатами за цей рік налагодився відвертий, динамічний та довірчий діалог», – сказав глава МЗС України Дмитро Кулеба в ефірі «Свобода слова» на ICTV.

Він розповів про контакти, що відбудуться на тлі саміту лідерів США та РФ.

«План був такий, що перед дзвінком (Байдена та Путіна – ред.) відбудеться розмова з Блінкеном, а після дзвінка відбудеться контакт президентів (України та США – ред.)», – заявив міністр.

Нагадаємо, у вівторок, 7 грудня, президенти США Джо Байден та Росії Владімір Путін проведуть онлайн-переговори. Сторони мають намір обговорити ситуацію навколо України. Зокрема, Байден планує висловити стурбованість військовою активністю Росії біля кордонів з Україною.

Напередодні зустрічі, представник Білого дому зазначив, що США не планують застосування військової сили в якості контрзаходів проти Росії у разі вторгнення в Україну. За його словами, після розмови Путіним, Джо Байден також переговорить із Володимиром Зеленським.

Офіс президента України очікує прояснення глобальної картини та зниження агресивності із боку Москви за підсумками завтрашніх переговорів Байдена з Путіним.