Судді клали хабар у Кодекс – дістала за це п’ять років тюрми

Вищий антикорупційний суд визнав винною в одержанні хабаря колишню суддю Каланчацького районного суду Херсонської області Олену Живцову й засудив її до 5,5 років позбавлення волі з конфіскацією всього майна.

Про це пише “Слово і діло”.

За версією обвинувачення, суддя розглядала адміністративну справу про притягнення до відповідальності чоловіка за перевезення пасажирів без ліцензії.

Суддя запропонувала порушнику дати їй 5 тис. грн за закриття справи. Водночас зазначила, що в разі незгоди дати хабар, вона може ухвалити рішення про притягнення до адмінвідповідальності й накласти 17 тис. грн штрафу.

У день слухання справи суддя сказала чоловіку, що за правопорушення передбачений штраф від 16 тис. грн до 32 тис. грн. Потім вивела чоловіка в коридор і сказала чекати. Простягнула йому Кодекс про адміністративні правопорушення, розгорнула його, а чоловік поклав туди 5 тис. грн хабаря. Надалі Живцова ухвалила постанову про закриття провадження.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Мати, яка продає пиріжки на базарі, дала гроші на маєток доньці-судді

Колишню суддю визнали винною у скоєнні кримінального правопорушення. Їй призначили покарання – позбавлення волі на п’ять років і шість місяців із конфіскацією всього майна. Також їй заборонили три роки обіймати посади.

Вирок ще не набув чинності. Його можна оскаржити впродовж 30 днів в апеляційній палаті ВАКС.

21 з 28 суддів, яких президент Володимир Зеленський призначив указами 1 грудня, мають негативні висновки Громадської ради доброчесності. Двоє є суддями Майдану.

Під час послання до Верховної Ради Зеленський сказав, що судова реформа тільки починається і пишатися поки немає чим.