Росія сама повинна піти на деескалацію у відносинах з Україною – Блінкен

Росія повинна піти на деескалацію та обрати дипломатію у відносинах з Україною.

Про це держсекретар США Ентоні Блінкен сказав в інтерв’ю шведському телебаченню.

“Тепер Росія має влаштувати деескалацію, відвести свої сили та задіяти дипломатію. Ми повністю готові допомогти і, зокрема, спробувати просунутися вперед у виконанні цих домовленостей, які були б способом вирішення розбіжностей щодо Донбасу чи Сходу України”, – висловився політик.

Ситуацію біля українських кордонів він назвав дуже серйозною. Там скупчуються російські війська. Звернув увагу на пропагандистську кампанію проти України у соціальних мережах. Вона виросла приблизно у десять разів.

Блінкен розповів, що під час зустрічі з міністром закордонних справ РФ Сергієм Лавровим нагадав про санкції у разі нападу на Україну.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Міноборони пояснили спокійну реакцію України на нарощування військ РФ

“Ми чітко дали усвідомити, що це матиме серйозні, дуже серйозні наслідки. Ми розглядаємо, наприклад, економічні заходи, які мали б дуже великий вплив, і речі, від яких ми утримувалися в минулому, коли мали глибокі розбіжності з Росією”, – додав держсекретар.

Загальна кількість російських військ, які можуть залучити для ескалації проти України, 94,3 тис. солдатів і офіцерів.

Україна допускає можливість вторгнення Росії.

Спостерігання Україною чергових приготувань Росії збігається з оцінками іноземних партнерів. Найімовірнішим часом досягнення готовності до ескалації може бути кінець січня.