Розвідники розкрили деталі спецоперації з затримання Цемаха

1

Про це в ефірі програми "Свобода слова Савіка Шустера" розповів полковник запасу ЗСУ Роман Червінський, повідомляє Цензор.НЕТ.

"Ми залучили лікарів, які нам підказали необхідні діагнози. Ми створили легенду та підготували документи, які вказували, що ця людина хвора і перебуває під наркозом. Завдяки цьому ми провезли Цемаха від Сніжного до Донецька, пройшовши три блокпости. І ця легенда спрацювала на бойовиків. Він сидів на задньому сидінні автомобіля, там було інвалідне крісло поруч. Вони вважали, що це був дідусь, якого везе його родич до місця проживання в населеному пункті, який межує з Мар'їнкою", – розказав він.

Потім, за словами Червінського, Цемаха пересадили в інвалідне крісло і з ним перетнули лінію розмежування.

Під час операції один з офіцерів розвідки наступив на міну, закладену терористами, та загинув. Ще один отримав поранення.

Читайте: Цемах був таким цінним свідком, що на Україну вперше тиснули західні міністри, – Грозєв

Червінський каже, що подібної операції ще не проводила жодна спецслужба за весь час незалежності України.

Він наголосив, що саме Цемах міг довести причетність Росії до збивання малайзійського Boeing 777 у 2014 році. І в Нідерландах очікували, що він виступить у суді.

Також читайте: Розслідувач Bellingcat Грозєв назвав сімку топових спецслужб світу: Ізраїль на першому місці, а Україна на шостому і вище за РФ