“Це призведе до “білорусизації”: Княжицький пояснив, чому Україна не може існувати за принципом “фінляндизації” (Відео)

Микола Княжицький

Така “фінляндизація” може перетворити нашу країну на “сіру” зону, яка економічно потрапить під вплив Росії

Росія дедалі частіше вживає щодо України слово “фінляндизація”, тобто країна, яка не є членом жодного блоку чи геополітичного утворення. Чи може в такий спосіб існувати Україна, пояснив депутат “Європейської Солідарності” Микола Княжицький у програмі “Політклуб Віталія Портникова” на “5 каналі”.

“Давайте не забувати, що, на жаль, останнім часом ми дійсно перетворилися із суб’єкта на об’єкт. Оскільки української державної влади, помітної в міжнародній політиці, значно менше, ніж це було раніше. Ми бачимо низку недемократичних тенденцій в Україні і поведінку Зеленського в такий спосіб, який є неприйнятним у багатьох речах: в атаках на Конституційний Суд, в спробах атаки на НАБУ й інші органи. Цю поведінку на Заході не розуміють, вони не бачать перед собою сильного фахового партнера, вони не бачать ціннісного партнера, вони не бачать країни, в якій би вони були зацікавлені ціннісно”, наголосив депутат.

Він пояснив, чому Україна не може існувати за принципом “фінляндизації”.

“Для того щоб стати такою країною, треба було б мати хоча б сильні внутрішні демократичні інститути, бо сюди мали б заходити іноземні інвестиції, іноземна економіка повинна мати тут підтримку. Чи може вона мати тут підтримку чи якийсь інтерес при такій слабкій судовій системі, при повному правовому нігілізмі і при тому, що немає захисту з боку військ НАТО, немає спільного захисту, яким об’єднані всі країни-члени Євросоюзу звичайно, ні”, констатував Княжицький.

За його словами, така “фінляндизація” України може перетворити нашу країну на “сіру” зону, яка економічно потрапить під вплив Росії це те, чого хоче Путін, позаяк “це призведе не до “фінляндизації”, а до “білорусизації”.

“Якщо ми перетворюємося на квазікраїну чи на квазіБілорусь, то наша територія може стати загрозою для того ж НАТО, для Польщі й інших сусідніх країн”, вважає нардеп. 

На його думку, хто б не був при владі в Україні, але Захід не повинен дозволити, щоб ми перетворилися на “сіру” зону і потрапили від вплив Росії.

Нагадаємо, державний секретар США Ентоні Блінкен заявив, що президент Росії Володимир Путін готовий до вторгнення в Україну, але ще не вирішив остаточно.

А Зеленський заявив, що Україна “не зможе зупинити війну без прямих переговорів з Росією”.