Клімкін пояснив, чому його зовсім не хвилює заява Зеленського про прямі переговори з Путіним (Відео)

Павло Клімкін

Він переконує, що питання, про які, ймовірно, захочуть говорити Путін і Зеленський, кардинально різнитимуться

Для того, аби прямі переговори між Зеленським і Путіним відбулися, недостатньо одного бажання президента України, а керманичу Кремля це не потрібно взагалі. Про це в етері програми “Політклуб Віталія Портникова” на “5 каналі” розповів політик, дипломат, міністр закордонних справ України (2014-2019) Павло Клімкін.

“Мене заява Зеленського зовсім не хвилює. Скажу чому: по-перше, для танго потрібні двоє. Я не бачу жодного бажання у Путіна зустрічатися з Зеленським. Він, свідомо торгуючись, насамперед з американцями, піднімає ставки. Для чого йому ламати власну тактику і підсилювати Зеленського? Другий момент уявіть, що почалися якісь серйозні розмови про зустріч, треба буде поговорити про порядок денний”, пояснив Клімкін.

Він переконує, що питання, про які, ймовірно, захочуть говорити Путін і Зеленський, кардинально різнитимуться. Путін не захоче говорити про компроміси щодо окупованого Криму і Донбасу, а жорстко диктуватиме свої умови. 

“Я бачу одне питання, де вони перетинаються це постачання енергоносіїв: прямі поставки газу і електроенергії”, зауважив дипломат.

За словами Клімкіна, зараз відбувається велика гра. Путін має три ключові пріоритети зовнішньої політики: не дозволити Заходу качати ситуацію в Росії, бути світовим гравцем і поновити свою сферу впливу. 

Нагадаємо, Володимир Зеленський у Раді хвалився “досягненнями”. Анонсував появу економічного паспорта для дітей та запровадження подвійного громадянства для діаспори. Наприкінці свого виступу Зеленський зробив украй важливу заяву, що занепокоїла депутатів опозиції. Він заявив, що Україна готова до прямих переговорів із РФ. Зеленський вважає, що тільки так Україна зможе повернути тимчасово окуповані території.

Читайте також: “Цар розповів, що ми живемо в раю” – реакція соцмереж на виступ Зеленського в парламенті